среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хороскоп

ХОРОСКОП ЗА 4-ТИ СЕПТЕМВРИ: Овенот започнува нова работа, Бикот се жали, а Јарецот се кае

ХОРОСКОП ЗА 4-ТИ СЕПТЕМВРИ: Овенот започнува нова работа, Бикот се жали, а Јарецот се кае

Овен

Имате шанса да започнете нешто ново што ќе ви се исплати долгорочно, објавува дневниот хороскоп. Побрзајте бидејќи целиот бизнис може да пропадне, особено ако вклучите некој друг во него. Не мешајте интерес и пријателство за да не бидете разочарани.

Бик

Областа на комуникација доаѓа до целосен израз, посочува дневниот хороскоп. Во еден момент ќе се најдете среде голема група луѓе, вклучени во разни разговори во врска со вашата професионална ориентација. Не жалете се, бидејќи реализацијата на тие преговори ќе се одложи.

Близнаци

Свесни сте за вашата брзоплетост, но таа е посилна од вас. Самоконтролата е неопходна ако сакате да избегнете конфликт со претпоставените, од кои следува дури и казна, советува дневниот хороскоп. Не правете им на другите она што не сакате некој да ви го прави вам.

Рак

Измислувате причини за вашето незадоволство, предупредува дневниот хороскоп. Можеби вашите планови беа премногу амбициозни, така што делот од успехот што беше постигнат не го гледате како нешто позитивно. Ако не сте добиле се, за вас е како да не сте добиле ништо. Не претерувајте.

Лав

Ве вознемируваат промени во расположението што не можете да ги следите ниту вие. Покрај тоа, можната главоболка влијае на општата психофизичка форма. Не барајте причини во нешто конкретно, одморете се и спијте добро пред какви било заклучоци.

Девица

Имате волја да го решите семејниот проблем што стана комплициран, објавува дневниот хороскоп. Ако ги направите работите реалност, ќе бидете задоволни со постигнатите резултати, особено ако излезете од сенката и јасно ги ставите работите таму каде што припаѓаат.

Вага

Можеби изгледа како примамлива идеја да се вратите во љубовна врска со личност со која истото во минатото завршило на непријатен начин. Пред да подлегнете на искушението, проверете дали вашата потреба потекнува од чиста здодевност, советува дневниот хороскоп.

Шкорпија

Отворено соочување со луѓе кои се над вас во статус може дополнително да ги комплицира веќе затегнатите односи што не можете да ги решите, објавува дневниот хороскоп. Не е важно дали сте во право, само држете се до својата работа и чувајте го вашето мислење за себе.

Стрелец

Порака од заборавен пријател од минатото ви го разубавува денот. Оставете го настрана сето она што сте го испланирале за денес и поминете часови во секојдневно дружење. На некој начин, таа личност навестува промени што доаѓаат кај вас во наредниот период.

Јарец

Немате разбирање за саканата личност, па затоа постојат можни несогласувања во кои можете, без афект, да направите потези за кои подоцна ќе зажалите. Обидете се да ја надминете минливата меланхолија на поболен начин, бидејќи доаѓа од досада.

Водолија

Со арогантен став, иритирате средина која има се помалку трпение за вашите гафови, посочува дневниот хороскоп. Ако не се прегрупирате на време, може да доживеете многу непријатна ситуација во текот на денот што ќе ве засрами. Намалете го темпото и прилагодете ја брзината.

Риба

Ви пречи атмосферата во домот, па ви се чини дека сите други проблеми се неважни. Ви се чини дека никој не ве разбира, бидејќи нема благодарност во домаќинството за сите ваши напори што ги вложивте за да ги задоволите. Вие сте преосетливи.