вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Хороскоп

Хороскоп за 31 декември: Кој како ќе ја дочека Новата година?

Хороскоп за 31 декември: Кој како ќе ја дочека Новата година?

Близнаците се решени да ги остават деловните проблеми во старата година, Вагите се малку забавени, ама не застануваат, а Водолиите тргнуваат во освојување.

Оваа Нова година ќе ја дочекаме како ниедна досега – повеќето од нас во најтесниот круг на семејството, без масовни прослави и журки. Оваа година да ја испратиме со интроспекција, а да видиме што ни порачуваат ѕвездите:

ОВЕН

Иако некои тензии сè уште траат во деловниот сегмент, очигледно е дека денот е подобар од претходниот. Работете повеќе денес на вашите колегијални односи. Во емотивниот дел, комуникацијата со партнерот е одлична – коригирајте ги пропустите од претходниот период.

БИК

Големи активности и развој во деловниот сегмент. Ситуациите ви одат од рака, па затоа е можно да остварите финансиска корист. Ако се потрудите, можете да најдете заедничко решение со вашата сакана личност во врска со некои проблеми од претходните денови.

БЛИЗНАЦИ

Одлучивте да ставите крај на проблемите во контактот со деловните партнери и да го оставите тоа во старата година. Ова е добар ден за такво нешто, но ѕвездите ве советуваат да не брзате и трпеливо да ја обновувате добрата комуникација со соработниците. Имате сериозен разговор со вашиот емотивен партнер.

РАК

Добро сте размислувале за своите постапки, склопивте некои работи и сега ви е јасно дека треба да им пристапите на деловните соработници на поинаков, поблаг начин. Другата страна е исто така многу заинтересирана за „пеглање“ на проблемите. Успешен ден и во емотивниот сегмент, особено навечер.

ЛАВ

За оние ситуации што ви се важни и кои сакате да ги започнете, изберете го вториот дел од денот, бидејќи полесно ќе постигнете договор. И со саканата личност, сега е можно да разјасните некои работи, обидете се да ги објасните своите постапки, но и да ја слушнете другата страна на вистински начин.

ДЕВИЦА

Неколку забелешки и критики од шефовите денес се обидувате да ги толерирате. Верувам дека имате нешто да кажете за овие прашања, но засега е подобро да го задржите своето мислење. Вашиот емотивен партнер негодува за некои проблеми, но вие се правите дека не слушате.

ВАГА

Можеби сте бавни во првиот дел од денот, но генерално – ова е одлично време да се активирате во деловниот сегмент. Сè што ќе започнете денес, ќе донесе резултати многу брзо. Со саканата личност полесно доаѓате до компромисни решенија и успевате да се усогласите.

СКОРПИЈА

Брзате да завршите деловна обврска, но не можете да го направите тоа. Многу одолговлекување и веројатно ќе успеете да го завршите ова само во вториот дел од денот. Можности за парична добивка што не ги очекувавте. Со саканата личност доста статичен и тивок ден, добра комуникација.

СТРЕЛЕЦ

Добри поставки во деловниот сегмент. Можеби нема да можете да постигнете сè што сте планирале, но голем дел од обврските се при крај. Враќање на добрата комуникација со соработниците. Емотивниот контакт што сте го оствариле се развива онака како што сакате.

ЈАРЕЦ

Посилни договори и големи можности за надминување на состојбите од претходните денови. Можеби сте загрижени за некои проблеми во првиот дел од денот, но тука многу брзо дојдете до решение. Подготвени сте да ѝ покажете на една личност колку сте заинтересирани за неа.

ВОДОЛИЈА

Во првиот дел од денот уште сте преокупирани со мисли, загрижени и малку статични. Ситуацијата се менува брзо, бидејќи сфаќате дека можете да покренете и да решите некои проблеми. Одлично време да се активирате кон личноста што ве привлекува. Добра комуникација со саканата личност.

РИБИ

Денес, ситуациите ве влечат во различни насоки и вие едноставно не знаете на што да дадете предност. Се обидувате да ги усогласите вашите обврски и да се организирате подобро. Некои може да бидат загрижени за ситуацијата во врската со саканата личност и да се обидат да посветат повеќе време и внимание на тоа.

 

извор: kajgana.com.mk

Коронавирус