недела, 2. април 2023. Вести денес: 23
home Хороскоп

Хороскоп за 29 ноември: Неочекувани промени за Лавовите, Јарците да не се грижат- погледнете што Ви носат ѕвездите

Хороскоп за 29 ноември: Неочекувани промени за Лавовите, Јарците да не се грижат- погледнете што Ви носат ѕвездите

Биковите скокаат од врска во врска, за Лавовите денот носи неочекувани промени.

Прочитајте го хороскопот за 29 ноември.

Овен

Очекувајте позитивни услови на работа во текот на денот. Можно е остварување на големи планови.

Саканата личност ви замерува дека не сте доволно посветени на вашата врска, но не го гледа напорот кој го правите.

Немате здравствени проблеми.

Бик

Можете да очекувате добра ситуација на работа. Не ве очекуваат проблеми денес.

Љубовната ситуација е многу турбулентна, можно е да одите брзоплето од врска во врска.

Избегнувајте алкохол и цигари.

Близнаци

Можете да очекувате поволен ден. Ако се занимавате со работа со патувања, ве очекуваат интересни околности.

Не ја забележувате личноста која би сакала да ви се приближи.

Внимавајте на хронични проблеми.

Рак

Можете да очекувате напорен ден. Многу обврски се пред вас и важно е да бидете максимално сконцентрирани.

Вашата нервоза негативно се одразува на комуникацијата со партнерот. Потрудете се да ја намалите раздразливоста.

Можен е пад на имунитетот.

Лав

Пред вас се неочекувани промени. Можно е тоа да ви создава чувство на несигурност и нервоза.

Нова љубовна можност е пред вас, но не сакате да ја искористите бидејќи мислите само на бившата љубов.

Одлично се чувствувате.

Девица

Полето на работа ви носи проблеми кои ќе ги решите побрзо одошто очекувате.

Имате впечаток дека партнерот ја покажува својата негативна страна и во такво светло не сте го/ја виделе досега. Потсетете се дека секој има маани.

Проблеми со стомакот.

Вага

Финансиската состојба е променлива и тоа ве прави нервозни, но ќе успеете да најдете некое решение.

Можно е да се менува односот со саканата личност и да ви се чини дека нема доволно љубов во вас.

Внимавајте на исхраната.

Шкорпија

Ќе ви се укаже можност за напредок. Надредените ќе ви покажат дека имаат доверба во вас.

Личноста која ви се допаѓа ви изгледа како некој со кој би сакале да изградите иднина.

Болки во грбот.

Стрелец

Одложувањето на обврските ви оди од рака. Не ви се работи многу.

Вашиот брак е во криза. Не сакате да се разведете, но не знаете ни како да ги решите проблемите.

Проблеми со дишењето.

Јарец

Ве очекува добра позиција на полето на финансии. Нема потреба за грижи.

Задоволни сте со својата емоционална состојба. Ако сте во врска, од саканата личност добивате само љубов и нежност.

Се чувствувате одлично.

Водолија

Доаѓа до сериозни промени и ќе ви треба време да се прилагодите.

Сакате да и пружите љубов на саканата личност.

Болки во кичмата.

Риби

Постепено се ослободувате од стресот и притисокот на работа. Работите конечно тргнуваат на добро.

Ја сакате својата слобода и не сте подготвени да се врзете со некого.

Се чувствувате одлично.