среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 157
home Хороскоп

Хороскоп за 21.10: Јарецот да разговара со партнерот, службено патување за Стрелецот

Хороскоп за 21.10: Јарецот да разговара со партнерот, службено патување за Стрелецот

ОВЕН

Обврската пред вас може да биде пресврт во вашата кариера. Ќе ги добиете важните информации што долго ги чекавте. Сакате да се стави крај на врската која трае веќе некое време. Партнерот не покажува интерес за вашите потреби. Одлично здравје.

БИК

Тековната позиција е идеална за започнување на приватен бизнис. За оние кои се вработени, нема значителни случувања. Важно е да се фокусирате. Саканата личност сака да ви каже нешто, но не се осмелува. Обрнете внимание на неговото однесување и реагирајте ако забележите било какви промени. Главоболка.

БЛИЗНАЦИ

Очекувајте некои убави настани на работното место. Вие ќе бидете во можност да добиете пофалби на сметка на вашата работа, што е најдобрата можна мотивација за иднината. Емотивниот живот ви е во втор план. Имате потреба да бидете сами, но не бегајте од проблемите. Можни се проблеми со грлото.

РАК

Прилив на повеќе пари ќе ви го подобри расположението. Работата оди точно како што планиравте. Задоволни сте. Слободните можат да доживеат сериозни промени и средби по кои долго копнеат. Препуштете се, но прво погледнете околу себе. Имате добро здравје.

ЛАВ

Позитивниот став ќе ви помогне да надминете сериозни пречки. Бидете вредни, но и упорни и успехот е загарантиран. Партнерот со кој сте во кавга ќе најде начин да стапите во контакт со вас. Заборавете на гордоста и дајте му шанса. Одржувајте ја кондицијата.

ДЕВИЦА

Ќе имате исклучително тешка работа. Важно е да завршите сè во предвидената временска рамка за да добиете можност да продолжите напред. Љубомората и недовербата би можеле да ви го уништат расположението. Немате причина да се сомневате во вашата сакана личност. Зголемена нервоза.

ВАГА

Ве следат многу предизвици и напорна работа. Обидете се да не ги прецените вашите способности. Само вредно и разумно! Заљубени сте во личност која нема храброст да ви пријде. Преземете ја иницијативата и помогнете и да се опушти. Успехот е загарантиран. Одлично здравје.

ШКОРПИЈА

Трпеливоста е неопходна за да ја постигнете вашата посакувана цел. Не дозволувајте соработник да ве испровоцира. Контролирајте се. Личноста во знакот на Стрелец сака да ви изјави љубов. Вашите тајни желби можат да се остварат. Обрнете внимание на луѓето околу вас, пронајдете го вашиот Стрелец. Можни се проблеми со забите.

СТРЕЛЕЦ

Добивате ненадејна вест за итно службено патување. Не се премислувајте бидејќи ова може да биде уште еден предизвик за вас. Случајна средба со личност во Вага ќе остави силен впечаток на вас. Можеби на повидок е нова љубов, а ако не тогаш големо пријателство. Добро здравје.

ЈАРЕЦ

Некој упорно ве спречува да го покажете вашиот потенцијал. Сепак, конечно ќе го решите овој проблем на најдобар можен начин. Мислите дека само вие не сте задоволни од прекинувањето на вашата врска, но вашиот партнер се чувствува исто. Седнете, разговарајте, дајте си друга шанса. Меланхолија.

ВОДОЛИЈА

Со промената што се случила вие сте многу незадоволни. Покажете дека заслужувате подобра позиција. Само полека, чекајте ја вашата шанса – ќе дојде. Врската со саканото лице е студена. Направете промени во вашиот љубовен живот затоа што проблемите можат да се искомплицираат, а вие не сакате? Се чувствувате добро.

РИБИ

Бидете подготвени правилно да изреагирате во секое време. Малку невнимание може да има огромни последици. Концентрирајте се. Имате нереална слика за личноста што ви се допаѓа. Соочете се со тоа, таа никогаш не може да биде онаква како што си замислувате да биде. Нема промени во здравјето.

Локални избори 2021