вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 83
home Хороскоп

Хороскоп за 20.08: Шкорпијата ја очекуваат убави вести, Водолијата има кожни проблеми

Хороскоп за 20.08: Шкорпијата ја очекуваат убави вести, Водолијата има кожни проблеми

ОВЕН

Работа: Очекувајте позитивен исход од решавањето на паричните проблеми. Нова прилика за заработка ви доаѓа.

Љубов: Ќе ви се појави шанса за почеток на нова врска со личност која ја познавате од минатото.

Здравје: Чувајте се во сообраќај.

БИК

Работа: Не е вистински момент за важни одлуки. Потрудете се денеска да ги одложите важните случувања.

Љубов: Иако сметате дека партнерот ќе се прилагоди кон вас, големи се шансите да грешите. Не очекувајте многу.

Здравје: Потребна ви е релаксација.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска ќе добиете важна задача на ова поле. На некој начин сега ја докажувате својата посветеност кон работата.

Љубов: Можно е да имате прилика да остварите познанство со личност која ќе ве освои.

Здравје: Избегнувајте цигари.

РАК

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, ќе имате некои мали проблеми и компликации.

Љубов: Загрижени сте и не се чувствувате добро крај партнерот. Интуицијата ви кажува дека постојат некои работи кои партнерот ги крие.

Здравје: Поволен период за слабеење.

ЛАВ

Работа: Иако ќе ви биде тежок денот денеска, кога ќе завршите со обврските, ќе се чувствувате добро затоа што многу сте постигнале.

Љубов: Чувствителни сте и лесно избувнувате, па брзо влегувате во конфликти со саканата личност.

Здравје: Препорака е повеќе да одморате.

ДЕВИЦА

Работа: Ќе се ви се појават мали пречки на ова поле, но со доволно волја ќе успеете да ги решите.

Љубов: Ако и покажете на својата симпатија дека ви се допаѓа, ќе успеете да ја освоите.

Здравје: Можна е несоница.

ВАГА

Работа: Успехот кој ќе сакате да го постигнете ќе ви дојде после трпелива и напорна работа.

Љубов: Поволен ден за флерт. Ќе остварите интересно познанство.

Здравје: Нема проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекуваат убави вести и некои олеснителни околности на полето работа. Пред вас е поволен период.

Љубов: Вашиот однос со саканата личност е променлив. Малку се карате, малку се сакате…

Здравје: Ќе ви годи масажа.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Поволен ден за работа. Ќе успеете да ги остварите своите цели и планови. Не би требало да има стрес.

Љубов: Можно е да запознаете личност која отворено ќе го покаже интересот кон вас.

Здравје: Без проблеми.

ЈАРЕЦ

Работа: Конечно, ви доаѓаат подобри денови на ова поле. Ќе добиете помош и поддршка од страна на некоја важна личност.

Љубов: Немате проблеми со партнерот. Вашиот однос е искрен и знаете точно на што сте.

Здравје: Имате сосема доволно енергија.

ВОДОЛИЈА

Работа: Се потпирате на својата интуиција која досега не ве издала. Ве очекуваат добри работни промени.

Љубов: Саканата личност сака да покаже дека е подготвена да менува некои работи кај себе за врската да напредува.

Здравје: Кожни проблеми.

РИБИ

Работа: Ве чека доста работа денеска. Ќе бидете малку напнати и нема да ви биде лесно да се организирате.

Љубов: Интересно познанство кое ќе доведе до врска. Подготвени сте за нови љубовни случувања.

Здравје: Добро се чувствувате.