среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 87
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хороскоп

Хороскоп за 16 декември: Овните ги очекуваат нови љубовни познанства, Раковите размислуваат за прекин на врската

Хороскоп за 16 декември: Овните ги очекуваат нови љубовни познанства, Раковите размислуваат за прекин на врската

ОВЕН

Работа: Доколку работите, ве очекува поволен ден во текот на кој ќе немате поголеми грижи кога е во прашање работата.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое подоцна би можело да ве однесе до љубовна врска.

Здравје: Ви годи спортување.

БИК

Работа:Соработка со странство може да ви донесе шанса да дојдете до поволна финансиска ситуација.

Љубов: Доколку сте во врска, може да очекувате прилика со саканата личност да го поправите односот.

Здравје: Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте претерано посветени на своите обврски и потребно ви е повеќе слободно време да одморите.

Љубов: Не ви е лесно да покажете како се чувствувате кон симпатијата.

Здравје: Посетите лекар.

РАК

Работа: Точно знаете што сакате на работен план, но проблем ви претствува една личност која на некој начин сето тоа го кочи.

Љубов: Со саканата личност можеби немате добар однос, па дури размислувате за прекин на врската.

Здравје: Водете сметка на исхраната.

ЛАВ

Работа: Имате многу обврски, може да очекувате дека во текот на денот ќе бидете многу зафатени.

Љубов: Не ви се допаѓа лицето кое вашиот партнер го покажа и не сте сигурни дали треба да останете во таа врска.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ДЕВИЦА

Работа: Нема причина да се грижите за работата, затоа што сите прилики се на ваша страна. Може да очекувате позитивни околности.

Љубов: Ви доаѓа прилика за флерт со личност која сте ја запознале неодамна.

Здравје: Создавајте здрави навики.

ВАГА

Работа: Лесно можете да влијаете на носење нови одлуки. Внесувате позитивни промени на своето работно место.

Љубов: Ако имате партнер, тогаш може да очекувате мали несогласувања.

Здравје: Проблеми со белите дробови.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекуваат мали промени кога е во прашање работа, ако денеска работите. Можно е во брзо време да се решите да ја смените работата.

Љубов: Добро се чувствувате покрај вашиот партнер и задоволни сте од односот кој го имате.

Здравје: Хронични проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате добра интуиција, и важно е да го слушате својот внатрешен глас при донесување на одлуки.

Љубов: Имате добар однос со личноста која ви значи.

Здравје: Можно е да имате низок притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Денеска е недела, а оние кои ќе работат ќе немаат поволен ден за соработка. Потрудете се генерално да не планирате некои големи работи.

Љубов: Прашање е дали сте тргнале кон вистинскиот пат со саканата личност. Често се двоумите.

Здравје: Проблеми со крвоток.

ВОДОЛИЈА

Работа: На патување ќе имате некои компликации, и засега би било добро да не планирате некои поголеми дестинации.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не е целосно искрена кон вас.

Здравје: Проблеми со дишењето.

РИБИ

Работа:Внимавајте на своите трошоци, затоа што може да имате големи проблеми на работа ако не внимавате.

Љубов: Имате впечаток дека губите стабилност во бракот и дека се се „ниша“.

Здравје: Проблеми со хормоните.