недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хороскоп

Хороскоп за 15 декември: Биковите се уморни, интересен ден за Водолиите…

Хороскоп за 15 декември: Биковите се уморни, интересен ден за Водолиите…

Прочитајте го хороскопот за 15 декември.

Овен

Ќе бидете задоволни со развојот на ситуацијата на полето на работата. Пред вас е период на подобрување на финансиите.

Стабилно е на полето на љубовта.

Поволен момент за диета.

Бик

Некои соработници не ви се наклонети и тоа ве нервира.

Важно е на саканата личност да и покажете дека сакате заедничка иднина.

Уморни сте.

Близнаци

Осврнете се кон нови работни активности. Ве очекува успех врзан за нова соработка.

Време е да продолжите да ја барате љубовта. Немојте да бидете огорчени од минатото.

Избегнувајте пороци.

Рак

Прилагодливи сте и одлично се вклопувате во окружувањето.

Се разликувате од својот партнер по некои прашања па често се прашувате дали си припаѓате еден на друг.

Главоболка.

Лав

Полека доаѓате до унапредување кое долго го очекувавте. Пред вас е поволен ден за работа.

Ако ви се допаѓа некоја личност можете да направите чекор кон неа.

Проблеми со холестеролот.

Девица

Финансиската ситуација полека се поправа и многу сте задоволни од тоа.

Не сте подготвени за брак и се обидувате на партнерот да му дадете до знаење.

Внимавајте на крвотокот.

Вага

Морате да се прилагодите на околностите во кои се наоѓате моментално бидејќи не можете да влијаете на некои работи.

Ако сте во брак, ве очекува проблем со саканата личност. Влегувате во кризен период.

Склони сте кон алергии.

Шкорпија

Чувствувате дека постојат проблеми кои се надвор од ваша контрола. Не сте задоволни со ситуацијата на работа.

Можно е некоја личност од минатото да се јави повторно во вашиот живот, но на вас е да одлучите дали ја сакате назад.

Чувствителни сте денеска.

Стрелец

Во наредните денови ќе решите многу работи во ваша корист. Пред вас е поволен период за работа.

Ако сте во брак, убаво се сложувате со саканата личност. Слободните претставници на овој знак ги очекува ново познанство.

Полни сте со енергија.

Јарец

Ќе донесете нова, важна одлука врзана за работата.

Ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно добро. Не ви е лесно да и се приближите.

Болки во стомакот.

Водолија

Соработниците ви ја отежнуваат ситуацијата на полето на работата и подготвени сте да направите промени во однос на тоа.

Интересен ден за нови познанства. Ќе имате можност за флерт со една личност.

Проблеми со кожата.

Риби

Оптеретени сте со ситуации на работното место. Се чувствувате како да немате сила за проблемите.

Ве очекува поволна атмосфера за нова врска.

Мали проблеми со срцето.