петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 66
home Хороскоп

Хороскоп за 13 декември: Биковите и Јарците во расправија, Близнаците осамени, Вагите импулсивни…

Хороскоп за 13 декември: Биковите и Јарците во расправија, Близнаците осамени, Вагите импулсивни…

Овните штедат, Биковите и Јарците во расправија, Близнаците се осамени, а Вагите импулсивни.

Прочитајте го хороскопот за 13 декември.

Овен

Доаѓа време кога треба да внимавате на финансиите и да штедите повеќе. Соработниците ви создаваат нервоза на работа.

Ставате на тест некоја личност.

Промаја.

Бик

Многу работите и тоа сите го гледаат. Помала расправија со еден Јарец може да ве извади од баланс. Одлучете го најдобриот начин да ги средите работите.

Ве очекува убава романтична вечера.

Нервоза.

Близнаци

Разговорите кои ги водите делуваат конфузно. Не сте најјасни кон колегите.

Осамени сте и тоа ве мачи.

Здравјето е одлично.

Рак

Ве мачи студената и строга атмосфера на работа. Сменете ја тактиката кон колегите.

Со партнерот како да се познавате 100 години. Малку ви е досадно и сакате промени.

Болки во колената.

Лав

Убаво соработувате со личност родена во знакот Водолија.

Одличен ден за љубов.

Ве мачат нервите.

Девица

Не размислувате премногу за работата бидејќи сте окупирани со своите лични проблеми.

Прифатете го советот на пријателите во однос на љубовта.

Внимавајте на имунитетот.

Вага

Размислувате за враќање на старото работно место или на друга позиција. Една Водолија е ваш пријател и сака да ви помогне во тоа.

Внимавајте на тоа како се однесувате. Премногу сте импулсивни и тврдоглави.

Користете лековити зачини.

Шкорпија

Ве мачи ситуацијата на работа. Имате идеја која не знаете кога треба да ја реализирате.

Задоволни сте со ситуацијата на полето на љубовта.

Поминете повеќе време во природа.

Стрелец

Внимавајте што зборувате и какви пораки испраќате.

На слободните Стрелци им се допаѓа личност родена во знакот Шкорпија или Риби.

Одете на лекар.

Јарец

Нема да размислувате многу за работата. Вториот дел од денот ви е важен бидејќи ќе соберете околу себе важни соработници со кои можете да планирате иднина.

Опуштено ќе го поминете попладнето со саканата личност. Слободните Јарци ќе се заљубат во личност родена во знакот Близнаци.

Имате многу енергија.

Водолија

Нема да работите премногу, ама тоа и не значи дека нема да ве мачи работата.

Убаво ви е со саканата личност, тоа ве прави опуштени и среќни.

Не обрнувате внимание на здравјето.

Риби

Свртени сте кон иднината. Вашите визионерски способности ви се само вам достапни и можете само вие да ги разберете.

Сонувате за идеална љубов со Бик или Близнаци.

Ве мачи депресија.