понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 174
home Хороскоп

Хороскоп од 11 до 17 март: Што ни носи оваа недела на полето на работата, љубовта и здравјето­?

Хороскоп од 11 до 17 март: Што ни носи оваа недела на полето на работата, љубовта и здравјето­?

Уште една недела од третиот месец од годината. Што ни носи оваа недела на полето на работата, љубовта и здравјето­?

Овен

Ве очекуваат позитивни аспекти на полето на финансии. Иако ви оди добро, сепак побарајте помош од некој кој разбира повеќе од вас.

Во љубовта е како што треба.

Вишок енергија.

Бик

Оваа недела не е добра за продажба на недвижности. Почекајте подобри времиња.

Партнерот има недостаток на самодоверба и тоа ве оптоварува.

Движете се повеќе.

Близнаци

Надредените ви предизвикуваат проблеми. Гледајте на тоа како предизвик за да најдете паметно решение.

Емоционално сте исполнети и среќни.

Спијте повеќе.

Рак

Моменталната ситуација на работа не е најдобра. Тоа се огледува и во финансиите.

На полето на љубовта, ќе сретнете личност која ќе ви се допадне на прв поглед.

Здравјето е добро.

Лав

Ни самите не сте сигурни во тоа што го правите. Сакате нешто покреативно што би ви донело повеќе пари и среќа.

На љубовно поле, ви цветаат рози.

Добро се чувствувате.

Девица

Недостатокот на инспирација на работа се огледува и во вашата работа. Потрудете се да најдете нов извор на инспирација.

Сакани сте и среќни оваа недела.

Вежбајте повеќе.

Вага

Вложувањето во ризични работи нема да ви се исплати. Ризикувате многу, без основа за тоа.

Време е за среќа на полето на љубовта.

Избегнувајте алкохол.

Шкорпија

Би сакале да имате повеќе работа, бидејќи имате вишок енергија и сакате да го потрошите некако. Наскоро ве очекуваат нови понуди за работа.

За љубов не сте уште подготвени. Преферирате кратки авантури.

Добро се чувствувате.

Стрелец

Креативни сте и инспирирани оваа недела. Работите ви одат лесно.

Ви се допаѓа една личност, но емоционално затворени сте. Препуштете се.

Добро се чувствувате.

Јарец

Плановите ви се успешни, но не правете планови за другите луѓе. Немате толкаво влијание на работа.

Партнерот ви влева непотребна несигурност.

Здравјето е добро.

Водолија

На работа ви е досадно и сакате нешто да промените. Наскоро ве очекуваат такви промени.

Пролетта ве прави среќни и заљубени.

Добро се чувствувате оваа седмица.

Риби

Работите многу, но имате сила. Наскоро ве очекува финансиски прилив.

Партнерот ви е најголема поддршка оваа недела.

Добро се чувствувате.

Локални избори 2021