вторник, 3. август 2021. Вести денес: 94
home Хороскоп

Големо разочарување за еден хороскопски знак викендов

Големо разочарување за еден хороскопски знак викендов

ОВЕН

Овој викенд е време да си посветите малку време на себе и да одморите. Уживајте во љубовта со партнерот.

БИК

Вашето внимание насочете го кон некои пријатни случувања и не се оптеретувајте со негативни работи на кои не можете да влијаете. Уживајте со семејството.

БЛИЗНАЦИ

Му замерувате на партнерот и се карате без причина, не се отперетувајте толку, сепак е викенд. Одете на забава и заборавете на грижите.

РАК

Имате нереални очекување кога е во прашење љубовта и дилеми кои си ги поставувате ќе ве мачат за време на целиот викенд. Искористете го слободното време за опуштање.

ЛАВ

На забава овој викенд ќе сретнете партнер од минатото и тоа ќе ви предизвика пеперутки во стомакот. Уживајте во ова чувство, но бидете внимателни.

ДЕВИЦА

Не дозволувате на вашиот парнер да го испланира викендот за вас. Ова може да влијае на вашата врска, мора малку да се препуштите во негови раце.

ВАГА

Изненадувања ќе ве очекуваат на секој чекор. Доколку сте на одмор може да запознаете нова личност која ќе ве освои на прв поглед.

ШКОРПИЈА

Ќе доживеете големо разочарување, но мора да се изборите со тоа до крајот на викендот. Морате брзо да си ги средите мислите.

СТРЕЛЕЦ

Имате способност да ги освојувате симпатиите на сите околу вас, но немојте да дозволите харизмата да ве напушти кога ќе ви биде најпотребна.

ЈАРЕЦ

Романсата овој викенд ќе затропа на вашата врата. Облечете ја најубавата облека и заминете на забава.

ВОДОЛИЈА

Некој директно ви се додворува и ви дава до знаење дека му се допаѓате, но вие сте неодлучни. Не чекајте многу.

РИБИ

Овој викенд ќе бидете многу љубоморни. Вашиот парнер ќе ви замери, затоа не донесувајте брзи одлуки.

Коронавирус