понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Хороскоп

Голем неделен љубовен хороскоп: Овој хороскопски знак во четврток го очекува неповторлива шанса

Голем неделен љубовен хороскоп: Овој хороскопски знак во четврток го очекува неповторлива шанса

Овен

За овните нема да има недостаток од љубов, но тие ќе бидат придружени со некои разочарувања. Без разлика колку се обидувате да се поврзете со вашите сакани, се чини дека едниот од вас има планови кои не влегуваат во оние на другиот. Друга можност е дека, и покрај желбата за интимни милувања, не може да отидете во спалната соба.

Ако сте неврзани и сретнете нова личност, можеби се чувствувате како да нема хемија меѓу вас, што може да биде доста разочарувачки.

Бик

Оваа недела, ќе можете да ги користите своите вештини на најдобар начин да го добиете она што го сакате со љубов. Разговорот со партнерот ќе оди глатко и може да кажете дека ви треба повеќе слобода. Слобода да ја изразат својата индивидуалност, повеќе простор во врската. Добрата работа е дека ќе се согласите со вашиот партнер.

Близнаци

Ако мислите дека вашиот партнер не ве цени, ништо нема да ве замолчи. Тој или таа дури може да ве натераат да се чувствувате како да имате други приоритети отколку да се чувствуваш сакан. Друга можност е ако немате деца да се согласите за нивното воспитание.

Рак

Дали сте биле изманипулирани во љубовта, драги ракови? Можеби вашиот партнер ќе се согласи со многу работи за да го одржи мирот во вашата врска. Кога ќе го сфатите ова, можете да создадете клима на нова контроверзност меѓу вас. Не ги превидувајте црвените знамиња и обидете се да ги решите проблемите со добра комуникација.

Лав

Иако ја чувствувате љубовта на вашиот партнер, мали расправии можат да ја попречат вашата целосна среќа. Венера е веќе во вашиот знак и ќе ви донесе доверба, со што ќе бидете многу попривлечни за другите. Но, во четвртокот, планетата на љубовта ќе се спротивстави на Марс, кој сега е во вашиот партнерски сектор. Ова може да ви отежни да постигнете консензус меѓу вас. Впрочем, расположението во спалната ќе ви помогне да ја усогласите вашата врска.

Девица

Оваа недела, Нептун ќе заземе ретроградна позиција во однос на вашиот партнерски сектор. Како резултат на тоа, конечно ќе ги симнете розовите очила и ќе го видите партнерот таков каков е. Ќе направите посетување на вашата врска и на тоа како да продолжите во иднина. Ако сте неврзани, но се соочувате со ново лице, бидете внимателни. Тој или таа може да биде во ред.

Вага

Нема да има романтична можност пред вас, но нема да стигнете никаде и ќе бидете разочарани. Во четвртокот, Венера и Марс ќе направат неверојатен космички однос. Како резултат на тоа, можеби ќе се привлечете не само кон една личност, туку ќе има ли нешто повеќе? Друга можност е старата возбуда да ве потсетува на нешто, оставајќи ве многу возбуден.

Шкорпија

 

Ако се чувствувате збунети во однос на љубовта, тогаш овие денови ќе се појави така саканата јасност. Нептун, кој сега се движи низ вашиот романтичен сектор, ќе стане ретрограден што може да ги спречи проценките во љубовта. Ако сте биле претпазливи кон некого или сакате да си направите заклучоци за вашата врска, срцето ќе ви покаже и во двата случаи дали овие односи имаат иднина.

Стрелец

Ако веќе сте во сериозна врска, можно е партнерот да разговара за следната фаза од врската, да живеете заедно. За некои претставници на зодијакот, ова ќе значи купување на нов дом. Планирајте, но не донесувајте конечни одлуки оваа недела кога станува збор за пари. Важно е дека ниту еден од вас не се чувствува како другите да трошат повеќе и нема рамнотежа во сметките.

Јарец

Кога станува збор за финансии или вашата сакана, може да се почувствувате како да се искачувате по стрмната планина. Може да имате повеќе трошоци од планираното, но за среќа партнерот ќе ви понуди финансиска поддршка. Ако тоа се случи, вашата гордост може да биде повредена. Не барајте скриени мисли, тој или таа само се обидува да ви помогне. Друга можност е дека може да биде љубоморен на вашата половина.

Водолија

Марс сега е во вашиот знак и следната недела ќе преземе својата ретроградна позиција. Дотогаш, ќе имате добри можности да ги покажете вашите квалитети и шарм, и ова нема да биде незабележано од вашиот колега. Меѓутоа, ако не се чувствувате целосно избалансирани, споделете го со својот партнер за да не се игнорира.

Риби

Нептун, вашата владејачка планета, ќе биде во ретроградна позиција овој понеделник. Ова може да направи да се чувствувате немирни, но исто така ќе ви помогне да видите многу работи за љубовта што претходно не сте ја забележале. Време е да се разбудите, Драги Риби.

Коронавирус