вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Хороскоп

Флерт, мотивација, проблеми, љубов, здравје: Дневен хороскоп за оваа сабота

Флерт, мотивација, проблеми, љубов, здравје: Дневен хороскоп за оваа сабота

ОВЕН

Работа: Соработката со странство ќе ви отвори нови можности за успех. Подготвени сте за важни промени.

Љубов: Уживате во флертот и убаво ви е кога добивате многу внимание од припадниците на спротивниот пол.

Здравје: Полни сте со позитивна енергија.

БИК

Работа: Финансиите се се подобри, и поради тоа сте среќни и задоволни. Имате многу мотивација, и посветени сте на работата.

Љубов: Можно е да имате некои кочници и да не умеете да ги покажете чувствата пред личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми врзани за жолчката.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку денеска склопите некаков договор врзан за работа, очекувајте дека ќе бидете задоволни на долги патеки.

Љубов: Партнерот ви е посветен и вашиот однос во иднина може да напредува.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.

РАК

Работа: Може да очекувате дека на работниот план ќе успеете да решите некои проблеми кои ве оптоварувале.

Љубов: Очекувајте дека ситуацијата на полето љубов ќе биде променливо.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ЛАВ

Работа: Среќните околности на ова поле ќе ви бидат многу значајни и од помош да дојдете до унапредување.

Љубов: Можно е пред партнерот да имате некои мали проблеми во врската.

Здравје: Имате многу енергија во себе.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува ден во текот низ кој ќе морате да се посветите на донесување на нови работни одлуки.

Љубов: Можно е вашата недоверба кон асаката личност да внесе голем немир и вашата врска да доаѓа во криза.

Здравје: Проблеми со уринарниот тракт.

ВАГА

Работа: Ако сакате да постигнете работен успех, важно е да вложите максимум од својата енергија.

Љубов: Можно е да решите некое време да се оддалелите од саканата личност.

Здравје: Нервниот систем е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате многу добри можности на ова поле. Ако ги искористите ќе бидете многу успешни.

Љубов: Посакувате емотивни промени, затоа што во моменталната врска имате доста проблеми и се чувстувате несакано.

Здравје: Водете сметка околу болки во грбот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате поддршка од страна на работното опкружување и подготвени сте на ова поле да го вложите максимумот од својата енергија.

Љубов: Подготвени сте да покажете дека сакате да видете во врска со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

ЈАРЕЦ

Работа: Избегнувајте ризични работи и вложувања. Чувајте ги своите пари и довербата дајте ја само на одбраните.

Љубов: Покажете и на саканата личност дека сте подготвени вашиот однос да напредува. Можен е заеднички живот.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте мал конфликт со луѓето со кои сте опкружени на работа. Потрудете се да не бидете брзоплети.

Љубов: Се чувствувате осамено и сакате нова љубов, но и натаму не се појавува личноста која одговора за тоа.

Здравје: Чувајте ги бубрезите.

РИБИ

Работа: Имате многу обврски пред себе и тоа многу ве ограничува. Денешниот ден ќе ви биде напорен.

Љубов: Ако сакате да дојдете до нови познанства, важно е повеќе да покажете иницијатива, да бидете друштвени.

Здравје: Имунитетот ви е ослабен.

Коронавирус