среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 58
home Хороскоп

Финансиски хороскоп за март: На овој хороскопски знак му чукаат парите на врата, а еден знак се сели надвор од градот

Финансиски хороскоп за март: На овој хороскопски знак му чукаат парите на врата, а еден знак се сели надвор од градот

Овен

Во март, можете да сметате на добивка од готовина преку деловно работење.

Понудите ќе доаѓаат од различни страни. Совет е да обрнете внимание на понудата на пријател. Преку оваа работа, вашиот вистински потенцијал може да се реализира. На почетокот, понудата можеби не ви одговара целосно. Оставете си време, немојте преку ноќ да донесете одлука, не реагирајте веднаш. Со потпишување на тој договор, ќе остварите сериозна парична добивка.

Бик

Бикот треба да ги стави на хартија сите идеи што му доаѓаат.

Имате сериозна поддршка од планетите во март, но важно е да разберете дека конкуренцијата не е слаба и да не влегувате во расправии и озборувања. Доколку ги преземете овие мерки, следи успех. Би било пожелно парите да ги насочите кон трговски работи. Од друга страна, вашата конкуренција ве следи, не треба да се грижите за тоа. Само помрднете се. Биковите го водат бизнисот, мудро и мудро.

Близнаци

Совет за вас е овој месец да земете предвид како и колку пари трошите.

Само на овој начин ќе имате јасен увид во реалната состојба на финансиите. Вашите приходи се зголемуваат ако ги следите горенаведените совети. Постои можност да добиете нови деловни понуди што ќе ги интегрирате со вашата моментална работа. За да го имплементирате овој план, ќе треба да земете финансиски заем од банка. Совети и насоки за тоа како и што понатаму може да ви дадат поискусни колеги чиј совет вреди злато. Со среќа.

Рак

Оваа пролет се чини дека ви ја одзема енергијата.

Најмногу ќе се одрази на вашата љубов. Паднавте во рацете на партнерот и тој го чувствува тоа. Би било препорачливо да разговарате со него отворено. Само тогаш ќе знаете на што правите. Ако нешто не работи, тогаш не треба да го присилувате љубовта е двонасочна улица, не заборавајте на тоа.

Бизнисот цвета кога мажот дава сè од себе.

Лав

Имате дополнителни приходи поврзани со работата што ви беше понудена во средината на минатата година.

Во тоа време, вие дури и не ја зедовте предвид таа понуда. Сега тој е повторно тука пред вас. Совет е да ја прифатите понудата и да одвоите дел од парите за да ги удвоите парите преку таа работа. Постои можност да се преселите во друг град поради овој деловен план.

Лавот се сели во друг град?

Девица

Март не е во ваша корист кога станува збор за љубовта.

Проблемите и дискусиите тропаат на вратата. Покрај конфликтот со вашиот партнер, ќе разговарате и во рамките на семејството. Оваа пролет ви подготви одлично емотивно чистење. Бидејќи сте чувствителни по природа, не плашете се јасно и прецизно да го искажете својот став и мислење. После дождот, сонцето секогаш доаѓа.

Вага

Овој период ќе биде избалансиран за вас во однос на финансиите.

Вашата моментална позиција ви носи доволен финансиски приход. Знаете точно колку можете да очекувате. ѕвездите ви кажуваат дека во март може да очекувате поддршка од колегите кои порано беа „против вас“. Тие едноставно не ги разбираа вашите идеи и цели во тоа време. Сега тие се тука и вие ја прифаќате нивната соработка.

Шкорпија

Поголема сума пари тропа на вратата!

Сите идеи што ви се вртат низ главата од почетокот на годината сега треба да се спроведат. Сега универзумот ви кажува дека вашите идеи можат да се реализираат. Вие нема да станете буквално милионер, но голема сума пари тропа на вашата врата. Запишете белешки затоа што постои веројатност за конфузија во трудовите. Тој е минлив. Само напред!

Стрелец

Како што започна работната година, само што не се отвораат нови врати за вас.

Така ќе биде и во март. Знаете точно каде да побарате нови средства или поддршка. Следете го движењето на пари до втората недела од март и потоа ќе ги затворите финансиските долгови. Ќе се исплати повеќекратно во наредниот период.

Јарец

Имате впечаток кога станува збор за љубовта дека давате се од себе без да го забележи тоа вашиот партнер.

Или уште полошо, се чини дека се си земате здраво за готово. Исцрпени сте од таквата енергија и туѓите очекувања. Се чувствувате како да сте стигнале до дното. Совет е уште да не донесувате големи одлуки. Почекајте една минута, тргнете настрана и само гледајте. Луѓето ќе се покажат. Тогаш вие донесете одлуки.

Водолија

Вашата деловна и финансиска кариера е скоро совршена.

Луѓето едноставно јадат надвор од вашата рака. Сите погледи се насочени кон вас и сите би сакале да ја знаат тајната. Околу 7 март, неколку многу важни луѓе ќе стапат во контакт со вас. Во следните две недели ќе можете да го реализирате вашиот деловен план до крај. Вашите претпоставени се воодушевени, но повторно ве гледаат малку чудно како да ги анализираат вашите методи на работа.

Риба

Во текот на месец март, ќе имате лично чувство на осаменост и тага.

За вас љубовта е двигател на сè. Бидејќи сте најинтуитивниот знак на хороскопот, така е и тоа. Околината не ве разбира и мисли дека претерувате во работите. Односот со партнерот на прва изгледа во ред. Сепак, знаете дека некои работи и врски останаа нејасни уште од минатиот месец. Оставете го вашиот партнер прв да започне разговор. Тогаш ќе знаете што точно мисли вашиот партнер и ќе знаете какви одлуки треба да донесете.

Коронавирус