вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 192
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Хороскоп

Еве што им носи хороскопот на овие знаци на првиот ден од работната недела- особено да прочитаат лавовите и девиците

Еве што им носи хороскопот на овие знаци на првиот ден од работната недела- особено да прочитаат лавовите и девиците

ОВЕН

Работа: Искористете го денот за комуникација со соработниците и воспоставување на оптимални договори.

Љубов: Кога е љубовта во прашање, многу ви значат другите личност, но поради несигурност може да дојде до проблеми во односот.

Здравје: Солидно.

БИК

Работа: Пробајте да се воздржите од коментари поради избегнување на караници со надредените. Не сте подготвени за компромис.

Љубов: Одличен ден за комуникација и блискост со партнерот.

Здравје: Внимавајте со ладните напитоци.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Нервозни сте, затоа што работните планови не ви одат од рака и од некои дури ќе мора да се откажете.

Љубов: Немојте да го расипувате односот со партнерот поради љубомора.

Здравје: Загрозен репродуктивниот систем.

РАК

Работа: Упорноста секогаш се исплати, а сега стигнува финансиска награда за сиот вложен труд.

Љубов: На ова поле сте блокирани и сами, приметувате дека немате успех во својата област.

Здравје: Внимавајте од изненадувачки повреди.

ЛАВ

Работа: Работата стагнира и сега ви е јасно како се чувствуваат губитниците.

Љубов: На работа можни се некои убави работи врзани за љубовта. Имате прилика да запознаете шармантна личност.

Здравје: Коските ви прават проблем долг временски период.

ДЕВИЦА

Работа: Во тек е неповолен период за финансии. Ве очекува непланирано голем трошок. Соработка со странци ви носи нервоза.

Љубов: Во емотивна смисла сте незадоволни, но неподготвени за промени.

Здравје: Зглобовите ви се чувствителни.

ВАГА

Работа: Не сте задоволни од работната ситуација. Состаноците нема да течат добро, и ќе имате проблем да ги наметнете своите идеи.

Љубов: Тврдоглави сте и пробувате да ги наметнете на партнерот своите правила.

Здравје: Проблеми со алергиите.

ШКОРПИЈА

Работа: Проблемите на работа ве прават несигурен и фрустриран.

Љубов: Сонувате за поранешната љубов која сте ја идеализирале.

Здравје: Можни проблеми со болки во коските или забите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Недоразбирањето со колегите се заканува да ескалира и да доведе до жестока вербална расправија.

Љубов: Незадоволни сте од љубовната ситуација, но самите сте придонеле за стагнација на оваа област.

Здравје: Проблеми со вените.

ЈАРЕЦ

Работа: Во работна смисла прилично сте дипломатични и отворени за соработка и компромис.

Љубов: Емоциите ви се силни, па поради љубомора може прилично бурно да реагирате.

Здравје: Ќе ви годи одмор во природа.

ВОДОЛИЈА

Работа: Многу сте самоуверени и сметате дека вашите работни планови се најдобри.

Љубов: Емоциите работат и имате потреба на другата страна да зборувате за своите емоции.

Здравје: Минливи проблеми со бешиката.

РИБИ

Работа: Вредни сте и внимавате на секој детал.

Љубов: Имате големи очекувањ. Гледајте поради љубомора да не направите сосема непотребен проблем.

Здравје: Дисбаланс на хоромоните.

Локални избори 2021