вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 69
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хороскоп

Еве на кои 4 хороскопски знаци поважен им е паметот од изгледот при изборот на партнер

Еве на кои 4 хороскопски знаци поважен им е паметот од изгледот при изборот на партнер

Секој од нас ги одбира партнерите според некои свои преференции, вредности и интереси. Додека на некои жени при изборот на партнер им е важен физичкиот изглед, други попрво ќе одберат интелигентен маж.

Се верува дека астрологијата може многу да открие за луѓето. Па така, ви откриваме кои хороскопски знаци попрво одбираат памет одошто изглед…

Близнаци
Станува збор за интелигентен хороскопски знак кој секогаш поставува многу прашања и го имаат главниот збор во комуникацијата. Па затоа, најмногу ќе ги освои партнер со слично ниво на интелигенција како нивното, некој кој ќе им даде мозочна стимулација и ќе го искажува своето мислење.

Меѓутоа, постои разлика во тоа што претпочитаат мажите и жените Близнаци. Додека мажите паѓаат на добар изглед, жените Близнаци најпрво ги привлекува интелигенцијата кај партнерот.

Скорпија
Скорпиите тежнеат кон различни видови интелигенција. Со оглед на тоа што Скорпијата е воден знак, емоцијата им е во прв план. Па така, при изборот на партнер најчесто бараат емоционална интелигенција. Ќе им се допадне маж кој е свесен за своите емоции. Со други зборови, тие бараат партнер кој е во состојба да ги разбере на подлабоко ниво.

Јарец
Убавината им е важна, но не во таа мера како и паметот. Кај мажите попрво ќе ја забележат интелигенцијата одошто мускулестиот изглед. Рационалноста и логиката се двете најважни работи по кои се водат во потрагата по партнер.

Јарецот е амбициозен знак кој одлично се снаоѓа што и да прави. Токму затоа најмногу ќе ги привлече личноста која е еднакво вредна и амбициозна како нив.

Водолија
Станува збор за еден од најинтелигентните хороскопски знаци. Па затоа, не е чудно тоа што уживаат во дружбите со луѓе кои се на нивно интелектуално ниво.

Снаодливи се и постојано трагаат по нови знаења, па затоа кај партнерите најпрво ги привлекува интелигенцијата.