среда, 29. јуни 2022. Вести денес: 177
home Хороскоп

Еве кои секси игрички секој хороскопски знак треба да ги испроба оваа година и со кого

Еве кои секси игрички секој хороскопски знак треба да ги испроба оваа година и со кого

Препораките и советите од зодијакот не треба да се сфаќаат особено сериозно

МНОГУ се надеваат дека претстојната 2021 година ќе ни донесе нешто подобро од претходната година, а астролозите проверија на што може да се надева секој хороскопски знак во сексуалниот живот, кои нови работи треба да ги испроба и кои се неговите идеални партнери.

1. Овен

Овните се родени лидери, а оваа година, за промена, тие би можеле да дозволат друго лице да ја преземе контролата над креветот и на тој начин да открие некои нови задоволства. Идеален партнер за нив е стрелец.

2. Бик

Биковите сакаат секс, а оваа година би можеле да постават цел да имаат секс секој ден. Ви се чини многу? Ако некој е подготвен да прифати таков сладок (но исто така и силен) предизвик – тоа се биковите. Во тоа, нивниот најдобар партнер ќе биде тврд лав.

3. Близнаци

Близнаците оваа година би можеле да посакаат малку валкан разговор помеѓу чаршавите и да ги споделат своите жешки фантазии со партнерот без цензура. Друг близнак, Вага или Водолија најдобро ќе се снајде во некои воздушни знаци.

4. Рак

Креативни и инвентивни ракови ќе се најдат во играњето улоги оваа година. Тие би можеле да станат секси војник, учител, астронаут или што и да го сакаат моментот на екстаза. Партнерот во жешките игри тука е мистериозен, но астролозите предвидуваат дека веќе ја имате на ум идеалната личност, само треба да и пристапите.

5. Лав

Лавовите обожаваат секс, па астролозите ги советуваат да набават Камасутра и да се обидат да управуваат со разни интересни пози.

6. Девица

Девиците очекуваат да експериментираат со секси играчки. Оваа година, би можеле да се обедините со некои од поранешните љубовници со кои некогаш летаа искри, а добри партнери за девиците се и бикови и кози.

7. Вага

Нема многу што сензуалната Вага не сака да проба, а оваа година би можеле да бидат заинтригирани од групен секс. Идеални партнери се риби, скорпии и ракови.

8. Скорпија

Ако сè уште не сте пробале БДСМ, 2021 година е идеална година за тоа. Скорпиите ги привлекува сè што има вкус на забрането, опасно или малку застрашувачко. Покрај другите скорпии, рибата и ракот се ваши идеални партнери.

9. Стрелец

Авантуристичките стрелци поминуваат многу време надвор, па не е ни чудо што астролозите предвидуваат многу секс под отворено небо. На плажа, на кампување, на некое јавно, но затскриено место – изборот е ваш. Партнери кои со задоволство ќе им се придружат во ова се близнаците, Вага и Водолија.

10. Јарец

Јарците годинава очекуваат помалку секс, но тоа не значи дека нема да се забавуваат. Ќе ги испробаат своите лимити, но и своите партнери, со многу гушкање и провокација, но нема да одат по целиот пат секој пат. Таквите игри ќе го направат сексот уште попосебен. Идеален партнер за коза е овен.

11. Водолија

Ексцентричните Водолии ќе ја искористат својата фантазија и ќе имаат секс каде било освен во спалната соба. Но, не грижете се, има многу други простории во куќата што ќе сакате да ги истражите на нов начин. Девица и бик најдобро ќе ви одговараат.

12. Риба

Трпелива и духовита риба ќе испробаат различни вежби за дишење и тантричен секс. Најдобри партнери за нив се лавови, стрелци и овни.

извор:попара.мк

Коронавирус