вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 202
home Хороскоп

Еротски хороскоп за февруари

Еротски хороскоп за февруари

Во февруари многу возбуда, акција и страсти ќе има меѓу сите знаци на зодијакот.

Некои од сексуален нагон ќе “пукаат“ во кревет, други во автомобил, а има и такви кои своите страсти ќе ги покажат на јавно место.

Овен

Нешто ќе ве натера на акција. Нагласена ви е можноста за силни страсти на работното место, како и силни емоции со некој од работа или некој кого го познавате преку работа.

Бик

Вие ќе имате акции на тајни места. Може да очекувате секс за време на некое патување, во природа, надвор од очите на јавноста или едноставно на некое скриено место.

Близнаци

Може да се случи да завршите во кревет со некој пријател или познаник. Ако некој од шармантните пријатели ве покани на кафе, може да завршите на истата маса на која ви се шолјите со кафе.

Лав

Вие секако сте кралеви, но овој пат ќе бидете ‘измамени’ од една личност која често ја сретнувате, но претходно не сте ѝ обрнувале внимание на нејзината сексуалност.

ДевицаВо февруари може да очекувате секс со некој од вашето минато. Може тоа да биде поранешното момче или некој со кој сте имале многу квалитетен секс.

Вага

Ви претстои зголемен сексуален нагон на јавни места, на еминентни настани или важни за вашето семејство. Можеби на некоја семејна прослава ќе се појави личнос која досега не сте ја виделе, но тој секс долго ќе го паметите.

Шкорпија

Ве очекува многу добар период за секс, но големи се шансите да завршите во кревет со некој од вашата околина.

Стрелец

Еротските стрели ќе бидат фрлени од некој кој ќе го сретнете во кафуле, кафеана или на некои музички места или спортски настани.

Јарец

Нагласени ви се еротските нагони, а во кревет може да завршите со некој кој доаѓа кај вас дома.

Водолија

Секогаш сте уникатни, затоа ви претстои можност за секс во превозно средство.

Риби

Ќе бидете “фатени“ во мрежа од доминанта личност, а таа ќе зрачи со еротика, што ќе ве магепса. Ви претстои возбудлив сексуален живот, жешка акција во лифт или покрај некоја вода.

Коронавирус