сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Една реченица која најдобро го опишува секој хороскопски знак!

Една реченица која најдобро го опишува секој хороскопски знак!

Секој хороскопски знак е специфичен на свој начин, а разликите во карактеристиките и интересите варираат од знак до знак.

Исто така, секој знак на Зодијакот сака да се претстави себеси на наједноставен начин пред другите, за што понекогаш е доволна само првата реченица. Во овој случај, секој хороскопски знак е опишан токму така – со проста реченица која зборува повеќе за приоритетите на знакот и неговиот поглед на себе и светот.

Овен

Врескам гласно, но никој не ме слуша.

Бик

Немам причина да се извинувам некому.

Близнаци

Не сум сам, но се чувствувам многу осамено.

Рак

Она кога се држевме за раце.

Лав

Но, никој не знае каков сум јас всушност.

Девица

Кажи ми зошто се чувствувам толку осамено.

Вага

Се правам дека сум нешто што не сум.

Шкорпија

Навистина ми е премногу грижа за сè.

Стрелец

Сакам да не жалам за ништо.

Јарец

Нема да дозволам да ми се срушат ѕидовите.

Водолија

Покажи ми ја вистинската причина за моето постоење.

Риби

Чувствувам сè, тоа е премногу за мене.

 

извор: tocka.com.mk

Коронавирус