сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Хороскоп

Еден хороскопски знак денес ќе прави планови да патува, дневен хороскоп

Еден хороскопски знак денес ќе прави планови да патува, дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04)

Доколку сметате дека туѓиот план не е доволно добар, направете свој. Пробајте ги двата плана, па дури тогаш донесете конечен заклучок. Споредувањето со други лица, негативно влијае на вашиот љубовен живот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Време е да се посветите на собирањето на контакти кои би можеле да ви помогнат да напредувате во кариерата. Слободните Бикови ќе имаат прилика да запознаат некое многу интересно лице.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ако сакате да ги постигнете сите зацртани цели, ќе морате да поработите на организацијата. Непотребно се грижите поради однесувањето на саканото лице. Се е во добар ред, не му наоѓајте замерки.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Време е да решите некое важно прашање, насочете ја вашата енергија кон тоа. Во љубовта одличен ден за планирање на патување со саканото лице.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Имате чувство дека колегите и надредените ви смислиле некој план зад вашиот грб. Прашајте ги отворено за намерите, не дозволувајте никој да ве прави глупави. Во љубовта имате чувство дека партнерот има преголеми очекувања од вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Имате одлични идеи, но не знаете како да ги реализирате. Некој од семејството ќе ви даде одличен совет. Еден неочекуван романтичен повик пријатно ќе ве изненади.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Конечно ќе добиете некоја многу важна информација поврзана со некоја личност. Бидете внимателни. Во љубовта се плашите дека саканото лице би можело да ве остави.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате огромна потреба на луѓето од вашата околина да им објасните што и како треба да работат. Време е да оладите малку. Зафатените Шкорпии ги очекува пријатен ден со саканото лице.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Премногу е рано за конкретни промени на работа. Почекајте десетина дена, времето ќе ви биде од корист. Можни се мали кавги со саканото лице.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Колегите ве опоменуваат дека е време да го промените своето однесување. Послушајте ги. Во љубовта нема потреба да го провоцирате партнерот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес ќе реагирате поимпулсивно отколку вообичаено. Можно е да повредите некоја личност, ненамерно. Во љубовта не се возбудувајте за некои ситници.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Поминувате многу време на работа и поради тоа ги запоставувате другите обврски. Партнерот има чувство дека не му посветувате многу време, и сосема е во право.

 

Коронавирус