среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 136
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хороскоп

Два хороскопски знака кои ќе бидат најсреќни во најлудата ноќ

Два хороскопски знака кои ќе бидат најсреќни во најлудата ноќ

Водолија

Иако не им беше лесно во претходниот период, Водолиите сепак ќе успеат убаво да си поминат во текот на новогодишната ноќ. Аспектите на небото укажуваат дека би можеле да уживаат во друштво на пријателите и тоа на некоја забава или на семеен собир.

Многу нешта ќе бидат неочекувани, а знаеме дека Водолиите сакаат непредвидливост, па оваа ноќ ќе биде тема за која ќе се зборува неколку дена.

Слободните припадници на знакот ќе флертуваат и ќе уживаат во вниманието на новите симпатии, а оние што се во врска конечно ќе го освежат односот со излегување од дома и дружење со други луѓе.

Вага

Вагите нема да планираат сè до последниот момент. Иако главната препрека ќе им бидат парите или негативноста што ги следи со денови, во последен момент следи пресврт.

Ќе има многу смеа и уживање, дури и меѓу оние кои се како вкочанети веќе подолг период. Многу слободни Ваги можат да се вљубат во текот на оваа ноќ и тоа во некој кој е повлечен и не се истакнува многу, но плени со шармот.

Коронавирус