сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 16
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хороскоп

Драстични промени за Ракот, неповолен период за Рибата: Ова е вашиот дневен хороскоп

Драстични промени за Ракот, неповолен период за Рибата: Ова е вашиот дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Можно е да не сте претерано расположени, дека во вас владее доста нервоза и лошо се чувствувате поради тоа.

Љубов: Не ви е лесно да ги покажете чувствата. Имате впечаток дека саканата личност ќе има некои предрасуди.

Здравје: Хронични проблеми.

БИК

Работа: Точно знаете што сакате кога е во прашање работата, и ќе направите се што е до вас како би го постигнале саканото.

Љубов: Можно е со саканата личност да имате некои конфликти кои ве спречуваат да остварите вистински добар однос.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате многу обврски кои ве тераат да размислувате на почеток на нова работа, иако имате впечаток дека кога тогаш ќе ви требаат.

Љубов: Не ви се допаѓа моменталниот однос меѓу вас и вашиот партнер.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

РАК

Работа: Нема причини да се грижите, затоа што е ве очекуваат драстични промени на ова поле.

Љубов: Ви доаѓа прилика да флертувате со личност која ви се допаѓала и порано, во вашето минато.

Здравје: Создавајте здрави навики.

ЛАВ

Работа: Лесно може да почнете нови случувања на ова поле. Се чувствувате добро затоа што имате поддршка од соработниците.

Љубов: Можно е меѓу вас и партнерот да владеат некои проблеми. Не ви е поволен денот.

Здравје: Проблеми со белите дробови.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат мали пречки. Ако планирате да почнете со големи работни промени, ќе имате проблеми.

Љубов: Добро се чувствувате и сигурни сте во емоциите кои ги имате кон саканата личност.

Здравје: Хроничните проблеми ви се враќаат.

ВАГА

Работа: Имате многу добра интуиција која денеска треба да ја слушате. Ве очекува период во кој ќе носите нови одлуки.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност и уживате во љубовта која ве спојува.

Здравје: Низок притисок.

ШКОРПИЈА

Работа: Не е поволен ден, па ќе имате некоја мала штета на работа. Пред вас се нови компликации.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност некои прашање никако не можете да ги решите.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

Работа: На патување ќе бидете разочарани од некои околности во кои ќе се најдете.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не покажала искрено што чувствува кон вас.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

ЈАРЕЦ

Работа: Внимавајте на финансиите затоа што ве очекуваат одредени компликации. Се укажува на потешкотии на работа.

Љубов: Ве очекува неповолен период за полето љубов и браќата.

Здравје: Проблемите со хормоните се нагласени.

ВОДОЛИЈА

Работа: Водете сметка околу своите работни задачи за да не направите некоја голема грешка денеска.

Љубов: Наклонети сте со претерување на ова поле, а ако одите подалеку со инаетот, саканата личност нема тоа добро да го поднесе.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

РИБИ

Работа: Пред вас е неповолен период. Потрудете се да одработите се што е до вас за некои работи да ги осигурате.

Љубов: Платонската врска меѓу вас и симпатијата постои и веќе долго време по тоа прашање ништо не се менува.

Здравје: Посетете лекар.

Парламентарни избори 2020