понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 1
home Хороскоп

Дознајте кои хороскопски знаци најлесно ќе ги одвлечете во кревет

Дознајте кои хороскопски знаци најлесно ќе ги одвлечете во кревет

Луѓето родени во овие два знаци обожаваат да експериментираат во креветот и не ги бројат сексуалните партнери.

Лав

Родените лидери без проблем ќе ви дадат до знаење дека им се допаѓате. Ако почувствуваат силна сексуална привлечност, ќе ви ги покажат своите заводнички способности и ќе направат сè за да ве освојат. Што се однесува до афинитетите во креветот, Лавовите претпочитаат жесток и активен секс и пози во кои можат да надгледуваат сè што се случува. Многу се страсни и можат да ве одведат до ѕвездите. Сакаат комплименти, а за возврат ја покажуваат својата благодарност на највозбудливите начини. Им одговараат Овните и Вагите.

Шкорпија

Мистериозните Шкорпии повеќепати се прогласувани за најсексуалните знаци во зодијакот. Нивната мистериозност, магнетен шарм и опасен поглед им се неодоливи на многумина и навистина не е потребно многу да се потрудат за да ги одведат нивните избраници во кревет. Иако се многу ексцентрични во кревет, имаат бујна фантазија и подготвени се да пробаат сè, припадниците на овој знак обожаваат да се милуваат и бакнуваат. Ним сексот им е најважен, а најмногу им одговараат Раковите, Биковите, Стрелците, но и Овните.