петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Доаѓа посебна полна месечина во годината: Овие 4 знаци од Зодијакот ги чекаат големи позитивни промени

Доаѓа посебна полна месечина во годината: Овие 4 знаци од Зодијакот ги чекаат големи позитивни промени

Некои хороскопски знаци ќе го променат животот „од корен“ во оние сегменти во кои чувствуваат незадоволство во последните месеци

Вторник, 14 јуни ќе биде посебен ден оваа пролет поради полната месечина. Но, астролозите велат дека не станува збор за „било каква полна месечина“, туку за таканаречената јагодеста месечина, која може да донесе награди доколку сте биле вредни во претходниот период и сте го смениле она што ве кочело во животот.

Ако не сте го направиле тоа, сега ви е нова шанса да го направите тоа.

Четири знаци од Зодијакот ќе имаат поддршка од планетите да ги променат работите во оние сегменти од животот во кои во последните месеци чувствуваат големо незадоволство.

Близнаци

Полната месечина е во вашата седма куќа, која претставува романтични врски. Во последно време можевте да научите многу за себе, но дали научивте и за другите? Ако не, ова е можност да се поправи грешката.

Размислете добро за емотивните односи кои ве интригираат и кои не сте ги дефинирале доволно јасно. Сега е време да се „скршите“ и да одлучите дали ќе ја вложите енергијата за да флертувате со личноста со која флертувате и официјално да стане ваша „втора половина“ или да ја оставите да „заплива“ во друга љубовна приказна со личност која точно знае што сака. .

Сигурно немате причина да се грижите – опкружени сте со луѓе чии срца „чукаат“ секогаш кога ќе ве видат.

Девица

Таканаречената јагодеста месечина влегува во вашиот дом и семеен дом. Во претходниот период бевте фокусирани на настани во кариерата, а сега е време да се занимавате со односите во вашите „четири ѕида“.

Планетите ќе ве поддржат да им кажете на членовите на семејството сѐ што не ви се допаѓа, но на наметлив начин, што не е својствено за вас. Благодарение на поддршката на планетата, се отвора можноста дека атмосферата во вашиот дом ќе биде далеку попријатна во наредните денови отколку во претходните месеци.

Сѐ што досега не било во семејниот дом сега си доаѓа на свое место.

Стрелец

Во вашата прва куќа ќе осамне полна месечина во Стрелец, што ќе ви помогне да погледнете длабоко во себе и да ги преиспитате приоритетите што ги поставивте оваа пролет. Време е да се впуштите во нова авантура, која ќе ви ги исполни срцето и душата. Ќе добиете ветар во грб за конечно да ставите дел од работите по кои копнеевте во дело и да уживате во чувството кое носи исполнување на заборавените соништа.

Во такво расположение ќе привлечете малку необични луѓе кои ќе сакаат да поминуваат што повеќе време во вашето друштво. Ако сте слободни, големи се шансите да сте емотивно врзани за некој што неодамна сте го запознале.

Риби

Цел месец се одвива во вашата десетта куќа, која ја „покрива“ вашата кариера и имиџ во јавноста, ставајќи ги вашите цели и аспирации поврзани со работата во преден план. Ќе се чувствувате инспирирани да се впуштите во нови деловни потфати, а некои стари, кои долго време не ви предизвикуваат радост, да им ги оставите на другите.

Вашиот владетел Јупитер, кој сега е во знакот на Овен, ќе ве поддржи во желбата да пробате нешто сосема ново. Можно е во наредните месеци да размислувате за промена на компанијата во која работите или дури и за промена на професијата.

Коронавирус