вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 157
home Хороскоп

До 10 јули: Тешко предавство за овие 3 хороскопски знаци

До 10 јули: Тешко предавство за овие 3 хороскопски знаци

Рак

И покрај фактот дека ќе биде многу профитабилен и мирен месец јули за Ракот, тие нема да можат да избегнат предавство. Напредокот во кариерата може да ја влоши ситуацијата во личниот простор и семејниот круг.

Не е исклучено нивното најмило и најблиско лице, на кое му веруваат и му ги доверуваат сите свои тајни, да ги изневери, да ги предаде, да ги наклевети.

Вага

Вагите исто така нема да имаат успех во нивниот личен живот, бидејќи нивниот партнер одамна крие тајна. До 10 јули, веста за измамата на нивниот партнер ќе им дојде како „од ведро небо“.

Може да им биде соопштено од туѓинец, пријател или од самиот предавник. A штом ќе дознаат за предавството, веднаш ќе решат да се одмаздат!

Риби

До 10 јули, лицето што е најблиску до вашето срце, ќе ве повреди неочекувано. Од почетокот на месецот, поради чудното однесување на партнерот, Рибите ќе започнат да се сомневаат дека нешто не е во ред.

Нивниот сакан на каков било начин ќе ги скрие доказите, ќе лаже и ќе бега од незгодни прашања. Но, вистината ќе биде откриена.

 

Локални избори 2021