недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 14
home Хороскоп

Дневен хороскоп за сабота (5. октомври 2019)

Дневен хороскоп за сабота (5. октомври 2019)

ОВЕН

Работa: Сакате да ризикувате и може да очекувате дека некои мал ризик ќе ви се исплати денеска.

Љубов: Пред вас е нова прилика за познанство од кое ќе бидете задоволни на долги патеки во иднина.

Здравје: Водете сметка околу грбот.

БИК

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, можно е да не ви биде сосема лесно да ги решите проблемите од минатото.

Љубов: Во односот со брачниот партнер постои голема доза на напнатост која не можете лесно да ја решите.

Здравје: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Среќни сте затоа што сте ги постигнале целите на ова поле. Очекувајте промени и нови случувања.

Љубов: Ви се допаѓа личност која на некој начин е дистанцирана и ретко сте во контакт со неа.

Здравје: Стомакот ви е чувствителен.

РАК

Работа: Поволен е период за нови случувања на полето работа, како и за промени. Посветете се на своите цели на ова поле.

Љубов: Можно е вашиот партнер да ги покаже чувствата за кои не сте ни биле свесни.

Здравје: Можни проблеми поради нервоза.

ЛАВ

Работа: Имате многу опуштен ден во кој ќе успеете да остварите подобра ситуација на работа.

Љубов: Саканата личност ќе направи се што може за да ве задржи. Вашата врска во иднина може да напредува.

Здравје: Ве мачи желудна киселина.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате нови промени кога е во прашање работата. Ќе имате пресврт кој не го очекувате.

Љубов: Ви пречи односот кој сте го приметиле кај саканата личност. Разговарајте.

Здравје: Чувствителни диши патишта.

ВАГА

Работа: Доста работи се неизвесни во вашето работно поле и можно е да сте прилично загрижени поради тоа.

Љубов: Личноста која ви се додворува ќе покаже дека искрено и значи да и посветите малку повеќе внимание.

Здравје: Проблеми со очите.

ШКОРПИЈА

Работа: Поволен е ден за нови планови и почнување на нови проекти. Посветете на своите планови.

Љубов: Не знаете како да реагирате во комуникацијата со личноста која ви значи, имате некои несогласувања.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Подготвени сте да покажете дека сте одговорни и дека ќе дадете се од себе за да успеете да ги остварите своите амбииции.

Љубов: Во текот на денешниот ден ве очекува поволен период за љубов, но и за нови познанства.

Здравје: Мали проблеми со кожата.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте прилика за нова работа. Посветете се на своите планови и амбиции ако сакате да дојдете до успех.

Љубов: Ќе направите се што е до вас за да дојдете до подобрување на ова поле.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

ВОДОЛИЈА

Работа: Склопување на нов работен договор ве очекува скоро. Ќе бидете задоволни од понудените услови.

Љубов: Ако сте слободни, надевајте се на позитивни околности на полето емоции.

Здравје: Одлично се чувствувате и полни сте енергија.

РИБИ

Работа: Имате многу работни обврски и не ви е лесно да се организирате на вистински начин. Потребна ви е помош.

Љубов: Емотивната ситуација би можела да ви биде нестабилна, особено ако веќе имате партнер.

Здравје: Внестувајте повеќе витамини.

Локални избори 2021