среда, 30. септември 2020. Вести денес: 140
home Хороскоп

Дневен хороскоп за сабота (28. декември 2019)

Дневен хороскоп за сабота (28. декември 2019)

ОВЕН

Работa: Пред вас е ден кој може да ви донесе многу позитивни околности.

Љубов: Вашата тврдоглавост може да ви создаде компликации во односот со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.


БИК

Работа: Очекувајте дека на ова поле ќе имате поддршка околу реализацијата на плановите кои сте ги имале.

Љубов: Денеска ќе остварите позитивен контакт со личноста која ви се допаѓа од порано.

Здравје: Мали проблеми со грлото.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска е поволен ден да донесете некоја нова одлука која покасно ќе ја спроведете во дело на полето работа.

Љубов: Наскоро ве очекува ново познанство со личноста која ќе биде по ваша мерка.

Здравје: Избегнувајте претерување во било што.


РАК

Работа: Конечно напредувате на ова поле. Очекувајте дека ќе бидете задоволни од новите случувања.

Љубов: Очекувајте средба со личност која ја познавате од порано. Ќе имате позитивни случувања во љубовта.

Здравје: Уринарниот тракт ви е чувствителен.


ЛАВ

Работа: Ве чекаат нови промени и случувања кога е во прашање работата. Ќе биде потребно за се да се прилагодите максимално.

Љубов: Денеска ќе имате ново познанство на ова поле.

Здравје: Водете сметка околу низок притисок.


ДЕВИЦА

Работа: Ве чека поволен ден. Можно е да чуете некои убави вести од кои ќе бидете прилично задоволни.

Љубов: Не сте се снашле во комуникацијата со личноста која ви значи, па дошло до несогласувања.

Здравје: Пад на имунитетот.


ВАГА

Работа: Избегнувајте работи кои со себе носат било каков ризик, затоа што може да бидете во загуба.

Љубов: Ве очекува интересна средба со личност која ќе сака авантура со вас.

Здравје: Очите ви се чувствителни.


ШКОРПИЈА

Работа: Денес може да остварите ново работно познанство кое на ова поле може да биде многу значајно.

Љубов: Се повеќе се сомневате во чувствата кои партнерот ги покажува кон вас, можно е полека да губите доверба.

Здравје: Проблеми со стомакот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е добар период за важни одлуки кога е во прашање полто работа. Очекувајте дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Ќе имате многу нови шанси за познанства, но и натаму мислите на старата љубов.

Здравје: Добро се чувствувате.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате дека на ова поле ќе имате некои пресврти во иднина. Ситуацијата во моментов е нестабилна.

Љубов: Можно е да сте разочарани од партнерот затоа што се воспоставило дека е неискрен.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.


ВОДОЛИЈА

Работа: Размислувате за можните промени, и тоа ве загрижува. Ве очекува период во кој на некој начин ќе бидете оптоварени со работа.

Љубов: Со саканата личност остварувате атмосфера на разбирање и задоволни сте.

Здравје: Вртоглавица.


РИБИ

Работа: Не се посветувате на својата работа доволно и многу лесно губите фокус. Доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Ќе имате интересен разговор со личноста која во вас буди некои посебни чувства.

Здравје: Проблеми со несоница.

Коронавирус