четврток, 15. април 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за сабота (25. јануари 2019)

Дневен хороскоп за сабота (25. јануари 2019)

ОВЕН

Работa: Во себе носите цврсто уверување дека на работа ќе бидете успешни и дека следниот период ќе ви биде добар.

Љубов: Не сте подгоотвени за драстични потези на љубовното поле денеска.

Здравје: Чувствително здравје.

БИК

Работа:Можно е да не снаете која е одлука за вас најдобрата и дека на полето работа имате неизвесна ситуација.

Љубов: Очекувајте дека денеска убаво ќе се сложувате со личноста која ја сакате и дека ќе уживате.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Сте вложиле многу енергија и труд во својата работа. Не ви било нималку лесно од некои идеи кои сте ги имале, да се откажете.

Љубов: Случајно ви се појавува една интересна личност со која градите емотивен однос.

Здравје: Нервна напнатост.

РАК

Работа: Чекате нови шанси за работа, но и натаму ги нема. Потрудете се да покажете поголема иницијатива околу барањето работа.

Љубов: Ви се допаѓа личност која на некој начин покажува дека е оддалечена од вас.

Здравје: Проблеми со такихардија.

ЛАВ

Работа: Пред вас е шанса да ги решите заостанатите работи од минатото, но и да ставите точка на некоја соработка.

Љубов: Не би требало да очекувате било какви грижи и проблеми.

Здравје: Избегнувајте стрес.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е ставилноста на ова поле да ви е загрозена денеска. Имате причина за грижи.

Љубов: Имате впечаток дека ситуацијата ви е нестабилна и не сте задоволни.

Здравје: Можна е главоболка.

ВАГА

Работа: Можно е некои ситуации да ви се комплицираат без претерано големи потреби за такво нешто.

Љубов: Можно е некоја личност од минатото пробува да ви се вмеша во врската со вашиот партнер.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да не биде лесно да остварите соработка која ви е потребна за да ги достигнете своите цели на ова поле.

Љубов: На прв поглед чувствувате силна привлечност со личноста која неодамна сте ја сретнале.

Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да ви се одложуваат некои планови и да не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате на ова поле.

Љубов: Саканата личност покажува дека умее да биде затворена кон вас, и тоа не ви се допаѓа.

Здравје: Внимавајте на слепото црево.

ЈАРЕЦ

Работа: Наскоро ве очекува потпишување на нов договор, како и многу важни нови работни промени.

Љубов: Иако партнерот често е тврдоглав, на крај, сепак, ќе успеете да најдете заеднички јазик.

Здравје: Проблеми со акни.

ВОДОЛИЈА

Работа: Одлучни сте во својата намера на работното поле да остварите успех кој ќе биде значен и запазен.

Љубов: Чувствувате големо заладување во односот меѓу вас и саканата личност и некогаш мислите дека е подобро да раскинете.

Здравје: Посетете лекар.

РИБИ

Работа: Во текот на денешниот ден ќе ги остварите своите планови и работите ќе одат во добар смер.

Љубов: Пред вас е поволен ден за ново познанство на емотивното поле.

Здравје: Внимавајте на срцето и крвните садови.

Коронавирус