понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 181
home Хороскоп

Дневен хороскоп за сабота (24. август 2019)

Дневен хороскоп за сабота (24. август 2019)

ОВЕН

Работа: Може да се надевате на позитивни околности и решение на проблемите на ова поле.

Љубов: Не сте сигурни во емоциите на вашиот партнер. Можно е понекогаш да се сомневате во неговата искреност кон вас.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

БИК

Работа: Ве очекува период во кој донекаде ќе бидете наклонети кон проблемите на ова поле.

Љубов: Сами сте виновни за некои компликации. Потребно ви е некое време да се дистанцирате од партнерот.

Здравје: Можна е настинка.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку сте планирале да се посветите на приватна работа, денешниот ден ви е поволен.

Љубов: Многу сте вљубени и подготвени сте на саканата личност да и го посветите сето свое време и емоции, за да бидете среќни заедно.

Здравје: Водете сметка околу притисокот.

РАК

Работа: Сакате да ја задржите стабилноста на работното поле, иако постојат доста негативни фактори.

Љубов: Имате доверба во саканата личност, сакате вашата врска да напредува. Чувствувате дека сте подготвени за брак.

Здравје: Ви годи да одморате.

ЛАВ

Работа: Ви доаѓа шанса да напредувате и да ги остварите своите амбиции.

Љубов: Добро се чувствувате кога сте со партнерот. Вашата врска е стабилна, и чувствувате силна меѓусебна поврзаност.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува позитивен во кој ќе немате ниту една причина да бидете загрижени кога е во прашање работата.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека е потребно малку време за да размисли за некои работи.

Здравје: Редовно јадете.

ВАГА

Работа: Работите под голем притисок. Можно е од ден на ден се помалку да сте задоволни од работната ситуација.

Љубов: Ве очекува поволен ден во кој ќе остварите ново, интересно познанство на ова поле.

Здравје: Метаболизмот ви е бавен.

ШКОРПИЈА

Работа: Можете да очекувате прилика да потпишете некој договор кој ќе ви донесе нови можности.

Љубов: Комуникацијата со партнерот постепено напредува. Имате впечаток дека ќе решите се.

Здравје: Чувајте го грлото.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Кога се во прашање финансиите, не ви е секогаш лесно да ја задржите ситуацијата стабилна. Ве очекуваат мали трошоци.

Љубов: Уживате во заедничкото друштво со партнерот. Ако сте слободни, ќе имате можност за ново познанство.

Здравје: Посетете стоматолог.

ЈАРЕЦ

Работа: Задоволни сте од вашите работни околности и ништо не би менувале. Пред вас е добар период.

Љубов: Го подарувате своето внимание на личност која ви значи и покажувате искрени чувства.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ВОДОЛИЈА

Работа: Вредни сте и подготвени работата да ја ставите на прво место. Во следниот период ве очекуваат позитивни промени.

Љубов: Потребно е да бидете малку поотворени во пристапот со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Водете сметка околу хроничните проблеми.

РИБИ

Работа: Можно е работите да не ви одат по планот и да ви е потребно некое време за ситуацијата да се поправи.

Љубов: Сакате да остварите стабилна ситауција во врската или во бракот.

Здравје: Добро се чувствувате, немате проблеми.

Коронавирус