четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 42
home Хороскоп

Дневен хороскоп за сабота (16. ноември 2019)

Дневен хороскоп за сабота (16. ноември 2019)

ОВЕН

Работa: Пред вас е генерално поволен ден, па очекувајте дека ќе ги остварите своите работни идеи.

Љубов: Многу е важно со саканата личност да остварите искрен однос, ако сакате вашата врска да напредува.

Здравје: Болки во грбот.

БИК

Работа: Избегнувајте било каков ризик затоа што во текот на дено би можеле да бидете наклонети на мали ризици на работа.

Љубов: Можно е да постојат околности кои не ви се допаѓаат, а се однесуваат на вашата врска со партнерот.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, ве очекува неповолен период. Чувајте се од можните штети.

Љубов: Може да се каже дека односот со саканата личност доаѓа до проблематична точка во текот на денешниот ден.

Здравје: Мали проблеми со варењето.

РАК

Работа: Не ви е лесно да ја покажете својата способност затоа што не сте ја добиле очекуваната поддршка.

Љубов: Можни се мали несогласувања со партнерот. Потрудете се да ја покажете својата флексибилност во комуникацијата.

Здравје: Водете сметка околу зглобовите.

ЛАВ

Работа: Пред вас се отежнувачки околности на работното поле. Можно е да почувствувате доза на непријателство и ривалство.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не е сосема искрена кон вас, и тоа не ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е поволен ден за ова поле. Ако сте планирале некое кратко патување, ќе ви се исплати.

Љубов: Емотивно сте сосема сигурни во свјата одлука, и знаете со кого сакате да бидете и кој ви значи.

Здравје: Одлично.

ВАГА

Работа: Можни се некои мали пречки кога е во прашање работата. Ве очекува период во кој вашата позиција ќе биде разнишана.

Љубов: Вашата љубомора би можела да донесе извесни конфликти помеѓу вас и партнерот.

Здравје: Хронични проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да имате кочници на полето работа. Доста работи се менуваат и не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате.

Љубов: Имате впечаток дека партнерот сака премногу промени и вие сега не сте подготвени за тоа.

Здравје: Внимавајте на бешика и бубрези.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува поволен ден за решавање на проблеми. Максимално посветете се на остварување на целите.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност. Ако сте слободни, ве чека шанса за ново познанство.

Здравје: Одлично.

ЈАРЕЦ

Работа: Иако сте загрижени, во последен момент се укажува факторот среќа.

Љубов: Ви се враќа старата љубов, иако можеби на такво нешто не сте подготвени. Не ви е лесно да се соочите со минатото.

Здравје: Пад на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува поволен ден. Можно е да имате голема сатисфакција од одработувањето на свотие задачи.

Љубов: Ве очекува добар однос со брачниот партнер. Можно е да планирате проширување на фамилијата.

Здравје: Добро.

РИБИ

Работа: Пред вас е напорен ден. Ќе ви треба доста време сите обврски да ги завршите.

Љубов: Мали несогласувања со личност која ви се додворува, ќе доведе до некои несакани ситуации денеска.

Здравје: Проблеми со варење на храната.

Коронавирус