вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за сабота (15. февруари 2020)

Дневен хороскоп за сабота (15. февруари 2020)

ОВЕН

Работа: Важно е да не престанувате да се трудите и да вложувате напори во својата работа. Ќе ви се исплати.

Љубов: Ќе ви биде тешко да ги решите проблемите со саканата личност. Можно е односот да ви влегол во криза.

Здравје: Вознемиреност.

БИК

Работа: Пред вас е поволен период за нов работен проект или за било какво ново вложување.

Љубов: Ве очекува период кој ќе ви донесе прекин на емотивната врска од која не сте задоволни.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Подгответе се за компликации кога е во прашање работата. Ќе имате доста проблеми.

Љубов: Можно е да сте немале време да се посветите на партнерот и тој го сфатил како заладување.

Здравје: Пад на имунитетот.

РАК

Работа: Можно е да имате доста стресови и неочекувани промени на работа. Неповолен ден е пред вас.

Љубов: Подгответе се за важен разговор со саканата личност која има одредени очекувања од вас.

Здравје: Проблеми со видот.

ЛАВ

Работа: Можно е на полето работа да имате некои проблеми и поради тоа сте под стрес.

Љубов: Доколку сте во брак, неповолна фаза во односот со вашиот партнер.

Здравје: Болки во стомакот.

ДЕВИЦА

Работа: Можно е на полето работа да имате некои проблеми кои не ги очекувавте денеска.

Љубов: Пред вас е шанса за необврзувачка авантура или за некое минливо познанство кое нема многу да ви значи.

Здравје: Чувствителни бели дробови.

ВАГА

Работа: Пред вас е период кој може да ви донесе многу нови шанси. Подготвени сте за важни промени.

Љубов: Можно е саканата личност да не ви ги простува грешките кои сте ги правеле во минатото.

Здравје: Водете сметка околу штитната жлезда.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да не успеете да дојдете до унапредувањето кое го сакате. Во оваа фаза мора да покажете трпение.

Љубов: Очекувајте дека партнерот ќе ви ја покаже својата љубов и внимание денеска.

Здравје: Малаксаност.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не сакате да се откажете од целите кои сте си ги поставиле на ова поле. Сакате од се да излезете како победник.

Љубов: Ако сте слободни, може да се надевате на добри промени на полето љубов.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ЈАРЕЦ

Работа: Ако бидете претерано импулсивни, можно е да имате некои караници.

Љубов: Размислувате за брак, и ве очекуваат некои важни разговори со саканата личност. Подготовени сте за сериозни одлуки.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да дојдете до нови, важни одлуки кога е во прашање работата.

Љубов: Ако сте во заедница, со саканата личност ќе имате мали проблеми. Недовербата ве раздвојува.

Здравје: Вкочанетост во пределот на вратот.

РИБИ

Работа: Многу е важно да се посветите на својата работ ако сакате да остварите добри резултати на ова поле.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека има некој интерес кон вас.

Здравје: Чувствителна кожа.

Коронавирус