недела, 5. декември 2021. Вести денес: 81
home Хороскоп

Дневен хороскоп за сабота (01.06.2019)

Дневен хороскоп за сабота (01.06.2019)

ОВЕН

Работа: Ќе оставите поволен впечаток на новиот работен разговор. Очекувајте поволна фаза за работа.

Љубов: Личност која живее во ваша близина, ќе покаже дека има желба да бидете повеќе од пријатели.

Здравје: Исцрпеност.

БИК

Работа: Слободно спротивставете се на туѓото мислење затоа што на крајот ќе се покаже дека сте биле во право.

Љубов: Постои можност со саканата особа да избрадите стабилен и добар однос, доколку за се искрено зборувате.

Здравје: Се подобро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Промена на работата е пред вас. Можете да се надевате на многу позитивен период за нови случувања и заработка.

Љубов: Напнатата атмосфера ве оптоварува и не можете повеќе да издржите во врската во која караниците се константни.

Здравје: Проблеми со колковите.

РАК

Работа: Не е поволен ден да носите нови одлуки на ова поле. Се укажува на тоа дека може лесно да направите грешка.

Љубов: Прилично сте ладни кон саканата личност, и не ви е лесно да и покажете што ве повредило.

Здравје: Избегнувајте слатки.

ЛАВ

Работа: Сакате по секоја цена да покажете дека на ова поле сте подоминатни од другите и дека на некој начин сте победиле.

Љубов: Пробајте да не обрнувате внимание на трачеви кои кружат околу вас. Важни се само чувствата.

Здравје: Болки во грлото.

ДЕВИЦА

Работа: Ве оптоваруваат ситници кои не сте успеале да ги решите на ова поле. Можно е многу од тоа да ви создава притисок.

Љубов: Не ви се допаѓа ставот кој го завземала саканата личнос и тешко ви е за некои работи да се помирите.

Здравје: Проблеми со јајниците.

ВАГА

Работа: Наклонети сте кон тоа да почнувате карници со личноста со која блиску соработувате, затоа што таа не сака да работи онака како што вие ќе и кажете.

Љубов: Не умеете на вистинскиот начин да ги покажете своите чувства и вашиот негативен став го одбива партнерот.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ШКОРПИЈА

Работа: Сметате дека дошло време полека да ја менувате работата. Имате впечаток дека на моменталното работно место не може да напредувате.

Љубов: Потребно ви е повеќе флексибилност во ставот кон саканата личност.

Здравје: Проблеми со синусите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Поволен ден ако се занимавате со административна работа или ако чекате на било каква хартија.

Љубов: Имате прилика да бирате со кој ќе бидете, додворувачи цело време се појавуваат. Емотивното поле е многу возбудливо.

Здравје: Кашлица.

ЈАРЕЦ

Работа: Немојте премногу да се потпирате на други луѓе и потрудете се сами да ја одработите целата работа која е пред вас.

Љубов: Претерано сте наклонети кон караници и тензии, па партнерот би можел да почне да го избегнува вашето присуство.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.

ВОДОЛИЈА

Работа: Се наоѓате пред нови, важни животни одлуки во кои ќе мора да покажете колку сте созреале.

Љубов: Можно е меѓу вас и саканата личност атмосферата да не е добра и веќе некое време тоа многу ве боли.

Здравје: Полни сте енергија.

РИБИ

Работа: Имате финансиски проблеми и не знаете кому да се обратите за помош. Имате впечаток дека сите околности се против вас.

Љубов: Можно е да не можете да се контролирате и на саканата личност да и изјавувате љубов некако брзоплето.

Здравје: Стресот ви штети.

Коронавирус