недела, 20. септември 2020. Вести денес: 78
home Хороскоп

Дневен хороскоп за понеделник (6. јануари 2020)

Дневен хороскоп за понеделник (6. јануари 2020)

ОВЕН

Работa: Денеска може да имате прилика да потврдите некои работни договори кои порано сте ги оствариле.

Љубов: Можно е да постојат неразјаснети околности помеѓу вас и личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Менувајте ги лошите навики.


БИК

Работа: Потребно е да поработите на комуникацијата со работните соработници, затоа што некогаш делувате многу затворено и тврдоглаво.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не покажала дека има чувства кон вас.

Здравје: Ви треба опуштање.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Бројни обврски се пред вас и многу сте оптоварени со работа. Можно е тоа да ви создава нервоза.

Љубов: Ве очекува познанство со личност со која би требало да ве спои заеднички пријател или познаник.

Здравје: Минлива главоболка.


РАК

Работа: Денешниот ден е поволен за работа, па може да очекувате дека се што денеска ќе почнете, ќе ви оди од рака.

Љубов: Постои некоја личност од минатото на која и натаму мислите, и која ви недостасува.

Здравје: Болки во грбот.


ЛАВ

Работа: Можно е некое време да сте го препуштиле главниот збор на другите и сега сте подготвени да се вратите на голема врата.

Љубов: Потребно е на саканата личност отворено да и кажете колку ви е важна и колку ви значи.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


ДЕВИЦА

Работа: Немојте да очекувате дека денеска ќе успеете да ги завршите сите обврски кои сте ги имале во план.

Љубов: Време е да направите конкретен договор со саканата личност на темата заедничка иднина.

Здравје: Уморни сте.


ВАГА

Работа: Поволен ден за носење нови одлуки. Сталожени сте и со вистински перспективи гледате на работите што ве прави задоволни.

Љубов: Емотивната ситуација полека се поправа и односот со саканата личност оди на подобро.

Здравје: Внимавајте на колената.


ШКОРПИЈА

Работа: Финансиската ситуација ве загрижуваше во минатиот период, но сега конечно стоите на зелена гранка.

Љубов: Тешко ги покажувате своите чувства и саканата личност ви покажува дека тоа и пречи.

Здравје: Водете сметка околу внесот на витамини.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку во текот на денешниот ден не бидете подготовени да донесете некоја конечна одлука, подоцна ќе се каете.

Љубов: Партнерот очекува да му покажете какви се вашите намери во иднина.

Здравје: Чувајте се од алергии.


ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да сакате да го менувате опкружувањето на кое сте сега, бидејќи не ви одговара.

Љубов: Дошло време јасно да дефинирате во кој правец ќе оди вашиот однос со саканата личност.

Здравје: Пад на имунитетот.


ВОДОЛИЈА

Работа: Доколку бидете брзоплети, би можело да ви донесе повеќе штета од корист.

Љубов: Имате големи шанси наскоро да остварите квалитетна љубовна врска.

Здравје: Срцеви проблеми.


РИБИ

Работа: Не сте подготовени да носите важни одлуки, и оние кои чекаат, ги пуштате да чекаат уште малку.

Љубов: Не е поволен ден за љубовни случувања. Ако имате врска или брак, во криза сте со саканата личност.

Здравје: Избегнувајте тешка храна.

Коронавирус