вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 120
home Хороскоп

Дневен хороскоп за понеделник (17.06.2019)

Дневен хороскоп за понеделник (17.06.2019)

ОВЕН

Работа: Пред вас е одличен период за промени, па ако сте планирале нешто, ќе бидете успешни и задоволни.

Љубов: Ви се допаѓа личност која веќе некое време покажува одредена доза на симпатии кон вас.

Здравје: Стабилно.

БИК

Работа: Очекувајте позитивни пресврти на полето работа. Пред вас е добар ден во кој ќе дојдете до успех.

Љубов: Многу сте отворени во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа затоа што сметате дека таа ја заслужува вистината.

Здравје: Болки во грбот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е голема одлука на ова поле. Можно е нешата после денешниот ден целосно да ви се свртат.

Љубов: Вашата врска прилично е нестабилно, и за да го смените тоа ќе треба да бидете поискрени.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

РАК

Работа: Ве очекува прилика да стекнете нови работни соработници како и на некој начин да го проширите својот круг на соработници.

Љубов: Нова врска наскоро ќе ви се случи, и ќе бидете среќни, задоволни и исполнети на ова поле.

Здравје: Внимавајте на крвниот притисок.

ЛАВ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, можно е денеска да имате некоја загуба или штета.

Љубов: Саканата личност ќе ви ги покаже своите искрени чувства. Ќе имате можност да уживате во заедничките убави моменти.

Здравје: Водете сметка околу навиките.

ДЕВИЦА

Работа: Кратко патување би можело да ви биде многу корисно на ова поле. Ве очекуваат добри промени.

Љубов: Очекувајте интересна средба која во вас ќе разбуди радозналост.

Здравје: Синусите ви се чувствителни.

ВАГА

Работа: Ве очекува поволен ден во кој ќе имате можност за остварување на работните цели.

Љубов: Ве очекува состанок со личност која ќе покаже дека е подготвена за сериозна врска со вас. Ќе бидете изненадени.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Доколку сте очекувале почеток на нова работа и промени на ова поле, ќе бидете задоволни.

Љубов: Можно е да не сте подготвени на работни промени кои ве очекуваат. Пред вас е можност да бирате.

Здравје: Нема проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува прилика малку да се одморите затоа што денеска ќе немате преголем број на обврски.

Љубов: Вљубени сте и сакате односот со саканата личност да напредува. Подготвени сте да дадете се од себе за да ја поправите работата.

Здравје: Ви треба одмор.

ЈАРЕЦ

Работа: Сте завземале малку повлечен став на работа затоа што и натаму не сте сигурни какви чекори треба да направите и што е исправно.

Љубов: Флертувате со нов познаник кој покажува дека има интерес за вас.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

ВОДОЛИЈА

Работа: Денешниот ден ќе го искористите за одмор. Работните обврски ќе ве почекаат за некој друг ден.

Љубов: Имате пријателски однос со личност која ви се допаѓа и не ви е лесно да ја минете границата меѓу љубовта и пријателството.

Здравје: Добро.

РИБИ

Работа: Пред вас е добар ден на ова поле. Може да се надевате на позитивни околности.

Љубов: Комуникацијата со саканата личност е добра, и задоволни сте. Ако сте слободни, ве очекува ново познанство.

Здравје: Вкочанетост во грбот.

Коронавирус