недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Хороскоп

Дневен хороскоп за понеделник 1. април 2019

Дневен хороскоп за понеделник 1. април 2019

ОВЕН

Работа: Можно е на работното поле да имате промени кои не се очекувано, но ќе успеете да се снајдете во сето тоа.

Љубов: Саканата личност внесува тензија во вашиот однос, караниците стануваат секојдневие.

Здравје: Чувствителни бубрези.

БИК

Работа: Ќе имате проблеми јасно да разберете некои наредби кои сте ги добиле од претпоставените, и се плашите да не погрешите.

Љубов: На ова поле ве очекува добар однос со саканата личност.

Здравје: Пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Сакате да ризикувате, а денешниот ден по тоа прашање би можел да ви биде проблематичен. Внимавајте на можните загуби.

Љубов: Пред вас е нова прилика за познанство кое ќе ви остави силен впечаток.

Здравје: Водете сметка за грбот.

РАК

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, може да очекувате дека заработката полека ќе ви тргне подобро од денеска.

Љубов: Во односот со брачниот партнер не е се онака како што сакате да биде.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Среќни сте затоа што засега сте постигнале сето она што сте сакале. Пред вас е период во кој ќе успеете да уживате во благосостојба.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ви делува како некој кој е сличен на вас по многу работи.

Здравје: Чувствителен стомак.

ДЕВИЦА

Работа: Поволен ден за работни преговори како и за склопување на нови работи, потпишување договори и слично.

Љубов: Можно е партнерот да покажал чувства који долго ги криел во себе.

Здравје: Нервозни сте.

ВАГА

Работа: Имате многу опуштен ден во текот низ кој ќе можете да очекувате доста време за одмор и опуштање. Работата нема да ве заморува.

Љубов: Саканата личност пробува да разговара со вас за се што ја мачи, но вие делувате ладно.

Здравје: Желудникот ви е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте нови работни случувања кои ќе ви бидат многу важни за понатамошниот развој и проширување на работата.

Љубов: Ви пречи односот кој го покажува вашиот партнер, и сметате дека во многу работи е неумерен.

Здравје: Чувствителни дишни патишта.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува ден во кој ќе ви биде тешко да ги дефинирате што ве очекува на ова поле. Многу работи се неизвесни.

Љубов: Личноста која ви се додворува е некој кој го почитувате, но не сте сигурни дали чувствувате нешто.

Здравје: Проблеми со чувствителност на очите.

ЈАРЕЦ

Работа: Поволен ден за нови планови како и за работи кои се занимаваат со статистика. Сметањата ви одат од рака.

Љубов: Не знаете како да реагирате во караницата со саканата личност, затоа што сте изненадени.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

ВОДОЛИЈА

Работа: Подготвени сте да ги покажете своите амбиции и на работниот план максимално да се активирате за да напредувате.

Љубов: Во текот на денешниот ден ќе се посветите на партнерот, затоа што ви е важно вашиот одност да се подобри.

Здравје: Мали проблеми со кожата.

РИБИ

Работа: Може да очекувате шанса да оставарите значаен успех кој сите ќе го приметат. Работата сега ви е многу важна.

Љубов: Ќе направите она кое го можете за на саканата личност да и покажете колку ви е грижа за неа.

Здравје: Јавете се на лекар поради контрола.

Коронавирус