вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 82
home Хороскоп

Дневен хороскоп за петок (26.04.2019)

Дневен хороскоп за петок (26.04.2019)

ОВЕН

Работа: Денеска не ја добивате поддршката која ви била потребна за да можете да реализирате некој проект.

Љубов: Очекувајте интересно познанство и прилика за авантура.

Здравје: Можни проблеми со зглобовите.

БИК

Работа: Можно е да имате некои мали несогласувања во работното опкружување, но со доволно упорност можете се да решите.

Љубов: Запознавате интересна личност која ви покажува дека кон вас има чувства.

Здравје: Проблеми со алергиите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува неповолен ден, па најдобро е да бидете резервирани во очекувањата.

Љубов: Можно е односот со саканата личност да не ви е добар, и да постојат некои караници меѓу вас.

Здравје: Лошо варење на храната.

РАК

Работа: Иако сте имале некои трошоци, пред вас е период во кој ќе успеете да избалансирате.

Љубов: Често мислите за личноста која ви се допаѓа и барате оригинален начин да и пријдете.

Здравје: Смалете го внесот на алкохол, внимавајте на здравјето.

ЛАВ

Работа: Резултатот на ова поле моментално не зависи само од вас, туку од некој поголем фактор.

Љубов: Добро се чувствувате кога сте со партнерот и вашиот однос се подобро напредува од ден во ден.

Здравје: Мал пад на енергијата.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да остварите некоја цел која сте си ја планирале на ова поле.

Љубов: Ве очекува интересна и возбудлива ситуација со партнерот. Очекувајте романтичен и нежен ден.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

ВАГА

Работа: Ве очекува поволен ден во текот низ кој ќе може да ги остварите плановите кои сте ги зацртале.

Љубов: Добивате внимание од личност која ви се допаѓа, и која ќе ви покаже дека сака сериозна врска.

Здравје: Можно е стомакот да ви е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Работа: Можете да сметате на стабилна ситуација на ова поле. Околностите денеска се онакви какви што сте очекувале.

Љубов: Лесно го покажувате својот интерес и подготвени сте за нешто повеќе од личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Одлично.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе бидете позитивно расположени во работното опкружување и ќе успеете да завршите голем дел важни работи.

Љубов: Верувате во личноста со која сте во врска и сметате дека вашиот однос на долги стази може да биде стабилен.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

ЈАРЕЦ

Работа: Доколку сакате промени на ова поле, ќе биде потребно малку повеќе да се ангажирате за да ги остварите.

Љубов: На прво место ви е врската со партнерот. Сакате максимално да се посветите на вашиот однос.

Здравје: Низок притисок.

ВОДОЛИЈА

Работа: Верувате во себе и во својата способност, а вашиот позитивен став како и секогаш, може далеку да ве однесе.

Љубов: Доколку се впуштите во врска со личност која е зафатена, морате да бидете подготвени на ограничувања.

Здравје: Создавајте здрави навики.

РИБИ

Работа: Можете да се надевате на позитивен исход на случувањата на ова поле. Пред вас е добар ден за нови проекти.

Љубов: Односот со личноста со која флертувате е многу променлив и не сте сосема сигурен каде тоа води.

Здравје: Добро.

Коронавирус