сабота, 17. септември 2022. Вести денес: 103
АКТУЕЛНО

НОВ УДАР НА ГРБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Поскапуваат млечните производи, сирењето и кашкавалот ќе станат луксуз!

home Хороскоп

Дневен хороскоп за петок (11. октомври 2019)

Дневен хороскоп за петок (11. октомври 2019)

ОВЕН

Работa: Немојте да очекувате дека на ова поле ќе имате пресврти. Ситуацијата ви е статична.

Љубов: Можно е денеска да не се сложувате најдобро со саканата личност и односот да ви е полош.

Здравје: Лошо варење на храната.

БИК

Работа: Ве очекува поволен период за работа. Надевајте се на значајно подобрување.

Љубов: Можно е конечно да наоѓате компромис и со партнерот некои работи одат во добар правец.

Здравје: Намелете внесување на јагленохидрати.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Исходот од ситуацијата која ве мачи би можел да биде неочекува. На крајот, сепак, ќе најдете некое решение.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ви покажува дека е подгтовена за сериозна врска и пролазни авантури не ја интересираат.

Здравје: Мал пад на енергијата.

РАК

Работа: Очекувајте позитивни околности. Денешниот ден ви е поволен за работа и среќата е на ваша страна.

Љубов: Ве очекува возбудлива ситуација со личноста која ви значи. Вашиот однос може да биде интересен.

Здравје: Рекреирајте се.

ЛАВ

Работа: Ве очекува поволен ден за ова поле. Надевајте се на позитивни пресврти и добри промени.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Надевајте се на убави промени во љубовта.

Здравје: Можно е стомакот да ви е чувствителен.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте дека во текот на денешниот ден ќе имате решенија.

Љубов: Лесно ги покажувате чувствата и ви значи односот со саканата личност да ја стабилизирате.

Здравје: Добро.

ВАГА

Работа: Ќе имате мала штета на работното поле. Се укажува на тоа дека денешниот ден ќе ви биде неповолен.

Љубов: Во вас се буди потреба за нова љубовна врска. Самотијата не ви годи и сакате големи промени.

Здравје: Добро.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очеквуаат поволни околности кога е во прашање полето работа. Можно е да имате некои убави вести.

Љубов: Ако сте планирале промени, може да очекувате позитивна ситуација во фазата која доаѓа.

Здравје: Внимавајте на бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе успеете да се посветите на својата работа и да решите некои проблеми кои сте ги имале порано. Поволен ден е пред вас.

Љубов: Ќе остварите ново познанство со личноста која на долги патеки ќе ви биде важна за љубов.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ЈАРЕЦ

Работа: Сите планови би требало да бидат добри, ве очекува ден во кој ќе бидете задоволни од исходот на извршената работа.

Љубов: Партнерот ви е максимално посветен. Среќни сте крај него.

Здравје: Проблеми со ушите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте дека ќе се појави некоја понуда која ќе ви биде значајна.

Љубов: Немате дилеми по прашањето на емоции, знаете што сакате и ќе се насочите кон остварување на целите.

Здравје: Внимавајте на чувствителната бешика.

РИБИ

Работа: Очекувајте успех во работната сфера. Пред вас е период во кој ќе имате доста среќа.

Љубов: Ако ви се допаѓа некоја личност која ја познавате од минатото, вашиот однос може да напредува.

Здравје: Проблеми со синуси.

Коронавирус