четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 104
home Хороскоп

Дневен хороскоп: За овој знак во љубовта ќе испливаат некои работи на површина, а еве што ги очекува стрелците

Дневен хороскоп: За овој знак во љубовта ќе испливаат некои работи на површина, а еве што ги очекува стрелците

ОВЕН

Работа: Можете да очекувате дека ќе имате мали несогласувања со надредените. Сепак, вам ви секогаш важно да кажете што мислите.

Љубов: Сонувате за личноста која сте ја запознале и која ви се допаѓа.

Здравје: Главоболка или мигрена.

БИК

Работа: Препорака е денеска да водите сметка околу организација на своите финансии. Немојте многу да се расфрлате.

Љубов: Се двоумите и имате некакви кочници. Интуицијата ве предупредува да бидете внимателни.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доаѓате до можност да остварите дополнителна заработка. Пред вас е период во кој ќе бидете посветени на ова поле.

Љубов: Може да очекувате дека ќе успеете да освоите нова личност.

Здравје: Вкочанетоста ви прави проблеми.

РАК

Работа: Ќе имате успеси во остварување на работните задачи. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Немојте премногу да очекувате од партнерот. Можно е тој едноставно да не ви пружи она кое го очекувате.

Здравје: Проблеми со циркулација.

ЛАВ

Работа: Ќе успеете да ги решите проблемите на ова поле. Верувајте во себе и во својата способност и знаете дека може далеку да стигнете.

Љубов: Обрнете внимание на комуникацијата со партнерот. Некои работи ќе испливаат на површина.

Здравје: Одморајте што повеќе.

ДЕВИЦА

Работа: Доколку прифатите работа, ќе бидете задоволни. Дојде време за промени на ова поле.

Љубов: Ве очекуваат позитивни случувања на ова поле. Со партнерот ги полните батериите.

Здравје: Добро.

ВАГА

Работа: Прилично сте нервозни и вашата лична несигурност ви станува најголем непријател. Важно е да работите на самодовербата.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува познанство со личност која ќе има конкретна понуда.

Здравје: Хронични проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате исправен став до кој треба да се држите. Време е да ги завземете своите принципи и ставови и од нив да не се откажувате.

Љубов: Време е на личноста која ви се допаѓа, да и ги признаете своите чувства.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува фаза која може да ви биде на некој начин комплицирана на ова поле. Ќе има нови проблеми.

Љубов: Успешно ќе ги надминете сите конфликти со саканата личност, а после тоа односот ќе стане уште посилен.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ

Работа: Патувањето кое сте го планирале може да ви донесе многу позитивни можности. Нова соработка ве очекува.

Љубов: Ако имате партнер, сакате да воведете некакви иновации во вашата врска.

Здравје: Мали проблеми со дишните патишта.

ВОДОЛИЈА

Работа: Иако сте имале прилика за дополнителна заработувачка, некои работи ви избегале и сега се наоѓате во финансиски проблеми.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кој ќе ве донесе до длабоки емоции.

Здравје: Тегоби со грлото.

РИБИ

Работа: Имате можност да ги решите проблемите од минатото. Пред вас е период во кој судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека сака да ви пружи се. Ќе бидете среќни, задоволни, исполнети.

Здравје: Наклонети сте на качување на тежината.