недела, 31. јули 2022. Вести денес: 41
home Хороскоп

Дневен хороскоп за недела (6. октомври 2019)

Дневен хороскоп за недела (6. октомври 2019)

ОВЕН

Работa: Низ среќни околности доаѓате до прилика за нови работни шанси, но и до нови информации кои на ова поле ви се значајни.

Љубов: Новата љубов е пред вас и можете да се надевате дека ќе бидете задоволни.

Здравје: Ви се препорачува поголема физичка активност.

БИК

Работа: Може да очекувате мирен ден на полето работа. Ве очекува фаза во која ќе бидете задоволни од околностите.

Љубов: Имате доверба во својот партнер и задоволни сте од тоа како вашата врска функционира.

Здравје: Добро се чувствувате во својата кожа.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Поволен ден за почеток на нова врска која би можела да треа на долги патеки. Подготвени сте за промени.

Љубов: Отворени сте во комуникацијата со личноста која ви значи. Давате свој максимум на љубовното поле.

Здравје: Добро.

РАК

Работа: Ви доаѓа прилив на пари кој донекаде е неочекуван, но секако ќе бидете задоволни.

Љубов: Можно е со саканата личност да имате некои проблеми и да не ви е лесно да ја надминете кризата која настанала.

Здравје: Водете сметка околу внесот на течности.

ЛАВ

Работа: Пред вас е ден во кој ќе имате некои работни нестабилности, промени и проблеми.

Љубов: На некој начин сте изненадени од реакциите на партнерот и ви делува дека вашиот однос би можел да дојде до поголеми проблеми.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ДЕВИЦА

Работа: Вашата нервоза не се одразува баш најдобро на вашите работни околности. Дајте се од себе за да најдете мир во себе.

Љубов: Ве очекува прилика со личноста која ви значи да разрешите некои дилеми.

Здравје: Проблеми со нервите.

ВАГА

Работа: Работните обврски кои ги имате би можеле да ви претставуваат голема кочница во следниот период.

Љубов: Постојат многу несогласувања помеѓу вас и саканата личност и не ви е нималку лесно сите проблеми да ги решите.

Здравје: Пад на имунитетот.

ШКОРПИЈА

Работа: Не би требало да очекувате поголеми промени на полето работа денеска.

Љубов: Постојат многу работи кои ве оптоваруваат и не сте задоволни од комуникацијата со партнерот, и сакате понекогаш пауза.

Здравје: Внесувајте повеќе вода.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате многу поволен ден за работа. Се би требало да решите во краток рок.

Љубов: Ве очекуваат мали несогласувања со партнерот, но до крајот на денот ќе успеете да најдете компромис.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе успеете да остварите се она што сте сакале на полето работа. Ве очекува фаза во која ќе бидете задоволни од достигнувањата.

Љубов: Комуникацијата со партнерот е променлива.

Здравје: Проблеми со грлото.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува одличен ден во кој ќе имате максимална поддршка од своето работно опкружување за сите ваши идеји.

Љубов: Емотивниот состав кон кој тежите конечно може да настапи, и може да уживате со партнерот.

Здравје: Водете сметка околу внесот на шеќери.

РИБИ

Работа: Не ви е поволен денот за работа и можни се некои грешки, компликации и проблеми.

Љубов: Имате проблеми со самодовербата поради кои не ви е лесно на емотивното поле да остварите сето она што го посакувате.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

Коронавирус