среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 112
home Хороскоп

Дневен хороскоп за недела, 6. јануари 2019 година

Дневен хороскоп за недела, 6. јануари 2019 година

ОВЕН

Работa: Денеска доколку работите, ќе имате шанса да ставите потврда на некои договори кои порано сте ги оствариле.

Љубов: Можно е да постојат неразјаснети околности помеѓу вас и личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Менувајте ги лошите навики за да си помогнете на своето здравје.

БИК

Работа: Потребно е да поработите на комуникацијата со соработниците затоа што некогаш делувате претерано затворено и тврдоглаво.

Љубов: Ви се допаѓа личност која не покажала дека има чувства кон вас.

Здравје: Потребно ви е опуштање.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Бројните обврски се пред вас и вие сте многу оптоварени со работа, па дури и кога сте дома. Можно е тоа да ви прави нервоза.

Љубов: Очекувајте познанство со личност со која би требало да ве спои некој познаник или пријател.

Здравје: Мала главоболка.

РАК

Работа: Денешниот ден е поволен за работа па може да очекувате дека доколку денеска нешто почнете, ќе ви поаѓа од рака.

Љубов: Постои личност од минатото на која и натаму мислите и која ви недостасува.

Здравје: Болки во грбот.

ЛАВ

Работа: Можно е некое време да сте го препуштиле главниот збор на другите, но сега сте подготвени да се вратите на голема врата.

Љубов: Потребно е на саканата личност отворено да и покажете колку ви е важна.

Здравје: Проблеми со циркулација.

ДЕВИЦА

Работа: Немојте да очекувате дека денеска ќе завршите некои работни обврски кои сте ги имале во план. Нешто ви стои на патот.

Љубов: Време е да направите конкретен договор со саканата личност на темата брак.

Здравје: Уморни сте.

ВАГА

Работа: Поволен ден за носење нови одлуки. Сталожени сте и од вистинска перспектива ги гледате работите кои ве чинат задоволни.

Љубов: Емотивната ситуација полека се поправа и односот со саканата личност може да опстане.

Здравје: Чувствителни ви се колената.

ШКОРПИЈА

Работа: Финансиската ситуација ве загрижува во претходниот период, но сега конечно ќе застенете на нозе.

Љубов: Тешко ги покажувате своите чувства и саканата личност ви кажува дека тоа многу и смета.

Здравје: Водете сметка околу внесот на витамини.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку во текот на денешниот ден не бидете подготвени да донесете некоја конечна одлука и да дадете конечен одговор, подоцна ќе се каете.

Љубов: Партнерот очекува да му ги покажете вашите намери и чувства.

Здравје: Чувајте се од алергии.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да сакате да го смените рабодното место бидејќи досегашното повеќе не ви одговора.

Љубов: Дојде време јасно да дефинирате во кој правец ќе оди односот со саканата личност.

Љубов: Пад на имунитет.

ВОДОЛИЈА

Работа: Доколку брзо носите одлуки, тоа може да ви донесе повеќе штета отколку корист на работното поле.

Љубов: Имате шанси наскоро да остварите квалитетна љубовна врска. Доаѓа период во кој ве чека нова љубов.

Здравје: Срцеви проблеми.

РИБИ

Работа: Не сте сега подготвени да носите важни одлуки и оние кои чекаат, пуштете ги нека почекаат уште малку.

Љубов: Ако сте во врска или во брак, со саканата личност сте на некој начин во тивка војна.

Здравје: Избегнувајте тешка храна.