среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 30
home Хороскоп

Дневен хороскоп за недела 31. март 2019

Дневен хороскоп за недела 31. март 2019

ОВЕН

Работа: Можно е да ви недостасува малку енергија за да успеете да се изборите со сите работни обврски кои ги има многу.

Љубов: Почнавте да размислувате за прекин на врската. Не сте повеќе среќни и сакате слобода.

Здравје: Псохоматски тегоби.

БИК

Работа: Ќе ви биде потребно малку повеќе време да ги завршите работите кои ги имате во план за денеска.

Љубов: Можно е саканата личност да сака на некој начин да ја докаже вашата љубов.

Здравје: Препорака е да посетите лекар за секој случај.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Финансиите ви се нестабилни и тоа многу ве нервира. Потрудете се, сепак, поради нервозата да не правите грешки.

Љубов: Вие сте подготвени за брак и сакате саканата личност тоа да го знае. Очеквуајте позитивни случувања.

Здравје: Добро.

РАК

Работа: Препорака е да бидете внимателни и да не се впуштате во било какви ризици за да не бидете во загуба.

Љубов: Ситуацијата со саканата личност станува мачна. Имате впечаток дека се оди во погрешен правец.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

ЛАВ

Работа: Можно е да не сте најдобро расположени и вашата негативна енергија да се одразува и на работата.

Љубов: Сакате промени на љубовното поле и подготвени сте да влезете во нова љубовна врска.

Здравје: Проблеми со колковите.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте да имате некои неочекувани проблеми на рбота кои настануваат поради несогласувања со соработниците.

Љубов: Ве очекува период во кој со партнерот ќе имате чести расправии и караници.

Здравје: Можни проблеми со белите дробови.

ВАГА

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, може да очекувате подобрување на ситуацијата и голем напредок во текот на денот.

Љубов: Ако сте сами, пред вас е шанса да влезете во нова љубовна врска во која ќе бидете задоволни.

Здравје: Водете сметка околу варењето на храната.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас се некои потешкотии кои нема да ги решите сами, и ќе ви треба помош од соработниците.

Љубов: Очекувајте контакт со поранешниот партнер кој би сакал да ја обнови врската со вас.

Здравје: Можни болки во грлото.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува фаза која може да биде многу поволна за почеток на нова работа доколку кон тоа бидете ориентирани.

Љубов: Немојте да очекувате големи промени.

Здравје: Штитната жлезда е чувствителна.

ЈАРЕЦ

Работа: Денешниот ден не ви е претерано поволен, па избегнувајте започнување на било каква нова работа.

Љубов: Сакате внимание од страна на личност која ви значи, но не сте сигурни како да допрете до неа после караница.

Здравје: Главоболка и умор.

ВОДОЛИЈА

Работа: Полека доаѓа до помрднување на работите кои ги очеквуате и некое време ќе бидете задоволни.

Љубов: Можно е да не сте добиле доволно внимание од партнерот и полека размислувате за прекин на врската.

Здравје: Малаксеност.

РИБИ

Работа: Вие имате желба да бидете успешни и ќе направите се што е до вас да го остварите тоа.

Љубов: Уживате во необврзувачки флерт и не сте подготвени за нешто повеќе. Слободата сега ви е најважна.

Здравје: Добро.

Коронавирус