сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 11
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Дневен хороскоп за недела (29. март 2020)

Дневен хороскоп за недела (29. март 2020)

ОВЕН

Работа: Пред вас се некои мали проблеми на работа. Поработете на својата концентрација за да не правите грешки.

Љубов: Можно е да имате впечаток дека партнерот на е искрен кон вас, и да не е подготвен за брак.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

БИК

Работа: Можно е да бидете разочарани во своето работно опкружување поради недостаток на поддршката која сте ја очекувале.

Љубов: Наклонети сте кон раздразнето однесување. Со саканата личност имате многу несогласувања.

Здравје: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денешниот ден не ви е поволен, па на полето работа може да имате големи проблеми.

Љубов: Врската од која не сте задоволни, полека доаѓа до крјаот. Внатре во себе чувствувате дека сте подготвени за прекин.

Здравје: Проблеми со нервоза.

РАК

Работа: На работното поле не сте оптоварени со проблемите. Може да се надевате на позитивни околности.

Љубов: Не сте заинтересирани за почеток на нова врска и сега бирате да бидете сами.

Здравје: Не се очекуваат големи проблеми.

ЛАВ

Работа: Денот не е поволен за големи промени кога е во прашање работата. Немојте сега да планирате големи промени.

Љубов: Наклонети сте кон тоа да реагирате во афект и саканата личност ќе создавате голема тензија.

Здравје: Внимавајте на здравјето.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува прилика да направите важни промени кога е во прашање вашата работа. Посветете се на своите приоритети.

Љубов: Се чувствувате сакано и уживате со личноста кон која имате длабоки и искрени чувства.

Здравје: Препорака е да избегнувајте цигари.

ВАГА

Работа: Засега може да очекувате позитивен ден во кој ќе бидете посветени на своите работни цели.

Љубов: Пробувате да остварите подобрување на емотивната ситуација. Сепак, партнерот не реагира добро на вашите идеји.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ШКОРПИЈА

Работа: Може да сметате на помош која ви е потребна. Поволен е ден на полето работа.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која сте ја запознале порано, наскоро ве очекува контакт со неа.

Здравје: Посетете стоматолог.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е во претходниот период да сте имале проблеми на полето финансии, но решение наскоро ви доаѓа.

Љубов: Се чувствувате добро крај вашиот партнер. Сметате дека долго време ќе бидете заедно.

Здравје: Водете сметка во сообраќај.

ЈАРЕЦ

Работа: Важно е да покажете прагматичност и снаодливост кога е во прашање вашето поле на финансии.

Љубов: Повеќе не чувствувате љубов во вашиот однос со партнерот и планирате полека да се дистанцирате од него.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ВОДОЛИЈА

Работа: Важно е да се посветите на својата работа. Во следниот период ве очекува прилика да напредувате.

Љубов: Не сте подготвени на врска на далеку. Личноста со која повремено се слушате, сепак, нема да биде вашиот избор.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

РИБИ

Работа: Ве очекуваат некои трошоци кои би ви помогнале да ги промените плановите кога е во прашање работата.

Љубов: Сакате да го направите првиот чекор кон симпатијата која полека почнала се повеќе да ве приметува.

Здравје: Проблеми со цревата.

Коронавирус