среда, 8. декември 2021. Вести денес: 114
home Хороскоп

Дневен хороскоп за недела (17. ноември 2019)

Дневен хороскоп за недела (17. ноември 2019)

ОВЕН

Работa: Може да се надевате на позитивни пресврти кога е во прашање ова поле. Пред вас е поволна фаза за нови случувања.

Љубов: Се чувствувате добро крај саканата личност. Тежите кон тоа вашата врска да потрае.

Здравје: Ќе ви годи спортување.

БИК

Работа: Имате некое мало несогласување со колегите. Ве очекува период кој е неповолен за комуникација.

Љубов: Ви се отвора можност за нова љубовна врска со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Внимавајте на нервниот систем.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте некои проблеми на работа денеска. Можно е да не ви е лесно да ги решите проблеми како треба.

Љубов: Поволен ден за почеток на врска. Ако имате партнер, планирате стабилна заедница.

Здравје: Внимавајте на бешиката.

РАК

Работа: Ќе имате доста обврски во текот на денешниот ден и работата ќе ви одземе многу време.

Љубов: Ве очекува мирен ден. Ве очекува фаза без многу промени.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЛАВ

Работа: Очекувајте неизвесна ситуација кога е во прашање работата. Се укажува на тоа дека околностите ќе ви бидат комплицирани.

Љубов: Нова љубов ви влегува во живот, и ќе бидете задоволни поради тоа.

Здравје: Се чувствувате добро и немате проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате почеток на финансиски промени. Можно е да ви се укаже шанса за подобра заработка.

Љубов: Со саканата личност ќе успеете да остварите однос кој ги исполнува сите важи желби и емотиивни потреби.

Здравје: Проблеми со варење.

ВАГА

Работа: Може да очекувате позитивни пресврти кога е во прашање работното поле. Неочекувани решенија ви доаѓаат.

Љубов: Ве очекува познанство со личност која ќе покаже дека искрено и значите.

Здравје: Немате никакви проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе успеете да ги остварите плановите и со соработниците да креирате еден добар и конструктивен однос.

Љубов: Вашата врска е во фаза која може да донесе нестабилност и турбуленции. Ќе се трудите да ја надминете кризата.

Здравје: Хронични проблеми ве мачат.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува поволен ден. Ќе имате можност за нови случувања.

Љубов: Ви годи чувството на слобода и не сакате сега да се врзувате за било кога. Уживате сами.

Здравје: Внимавајте на холестеролот.

ЈАРЕЦ

Работа: Ви доаѓа поволен период за промена на работата. Нова понуда ви се укажува и треба да ја искористите.

Љубов: На полето љубов ве очекува поволен период за разрешување на околности кои ви значат.

Здравје: Проблеми со циркулација.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да остварите стабилност на ова поле.

Љубов: Подготвени сте да ги покажете своите длабоки желби и потреби.

Здравје: Проблеми со желудникот.

РИБИ

Работа: Сте успеале да ги надминете проблемите од минатото и горди сте на себе поради тоа. Ве очекува добар ден.

Љубов: Може да очекувате интересна комуникација со симпатијата. Наскоро ве очекува почеток на врска.

Здравје: Намалете со мрсната храна.

Коронавирус