понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за недела, 14.04.2019

Дневен хороскоп за недела, 14.04.2019

ОВЕН

Работа: Подготвени сте да правите драстични промени на ова поле, затоа што моменталната ситуација не ви одговора.

Љубов: Саканата личност не ви покажала доволно нежност, а во вашите очи тоа го одразува недостатокот на љубов.

Здравје: Посетете лекар.

БИК

Работа: Иако пробувате да решите некои проблеми кои ги имате, можно е денеска едноставно во тоа да не успеете.

Љубов: Ве очекува нова љубовна врска со личност со која може да останете на долги патеки.

Здравје: Немате проблеми со здравјето.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате впечаток дека ситуацијата на работното поле ви е многу променлива и не ви е лесно да ја стабилизирате.

Љубов: Немате доволно доверба во партнерот, и ви делува дека тој нешто ви крие.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

РАК

Работа: Не е поволен ден за работа генерално, па сите важни одлуки сега треба да ги избегавате.

Љубов: Ви се допаѓа една личност која ја познавате веќе некое време, и подготвени сте конечно да и ги покажете чувствата.

Здравје: Проблеми со белите дробови.

ЛАВ

Работа: Финансиската ситуација ви е стабилна и задоволни сте од околностите на ова поле. Пред вас е поволен период.

Љубов: На полето љубов се случува ново познанство со личност кон која ќе развиете искрени чувства.

Здравје: Мал пад на енергијата.

ДЕВИЦА

Работа: Можна е мала штета на работното поле, или некои проблеми кои ќе ве оптоварат.

Љубов: Се чувствувате тажно и гледате дека односот во кој сте вложиле многу време и енергија, полека на некој начин пропаѓа.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ВАГА

Работа: Имате стабилна ситуација на работното поле, и поради тоа сте многу задоволни. Не размислувате за промени.

Љубов: Во бракот не оди се како што посакувате, и можно е односот со саканата особа да ви е разнишан.

Здравје: Поволен период за диета.

ШКОРПИЈА

Работа: Би требало да се посветите на работите кои ги имате во план веќе долго време. Сега е поволен период за реализација.

Љубов: Имате разновидна понуда на полето емоциија, додворувач(к)и ви доаѓаат од сите страни.

Здравје: Мали проблеми со видот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Малку сте загрижени затоа што новите случувања не се одвиваат на оној начин на кој сте се надевале дека ќе се одвиваат.

Љубов: Добро се сложувате со саканата личност. Пред вас е поволен ден.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува напнат ден на работа. Тензијата е пред вас. Нема да ви биде лесно сите проблеми да ги решите брзо.

Љубов: Ви годи самотијата и не сте расположени за почеток на нова врска во скоро време.

Здравје: Јадете повеќе овошје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Моментално сте пред некоја важна одлука кога е во прашање полето работа. До последно време не знаете за што да се одлучите.

Љубов: Новото познанство ви доаѓа многу скоро. Надевајте се на средба.

Здравје: Вкочанетост во грбот и вратот.

РИБИ

Работа: Ви треба малку повеќе време за сите планови да ги спроведете во дело.

Љубов: Можно е погрешно да сте го процениле партнерот и сега тоа ќе ви се одбие од глава. Проблемите ви доаѓаат.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Коронавирус