вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за недела, 10 март 2019

Дневен хороскоп за недела, 10 март 2019

ОВЕН

Работа: Надевајте се на одлична ситуација на работа. Пред вас е период во кој може да тргне по нагорен пат.

Љубов: Комуникацијата ви е одлична и имате разбирање еден кон друг со партнерот.

Здравје: Опуштете се.

БИК

Работа: Посветени сте на работата и сакате да ги остварите целите кои сте ги поставиле. Нема да се откажете додека не дојдете до успех.

Љубов: Пред вас е прилика за ново познанство. Денот е поволен за флерт и почеток на врска.

Здравје: Хронични проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе посакате да ја смените работата. Не сте повеќе задоволни на сегашното работно место, и тоа ве оптоварува.

Љубов: Ве очекува многу позитивна атмосфера со саканата личност. Надевајте се на романтични случувања.

Здравје: Водете сметка околу хормоните.

РАК

Работа: Ослободени сте од некои страв кој сте го имале од порано. Пред вас е период во кој може да се сомневате во соработниците.

Љубов: Можно е да сте запознале личност која на вас ќе остави силна емотивна трага.

Здравје: Добро.

ЛАВ

Работа: Пред вас е шанса да остварите оние идеи кои сте ги имале порано. Очекувајте дека ќе ве послужи и факторот среќа.

Љубов: Среќни сте затоа што сте успеале да ја подобрите комуникацијата со саканата особа.

Здравје: Ќе ви годи занимавање со спорт.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте стабилизација. Сигурни сте во своите намери и во своите способности.

Љубов: Доколку сте во брак, со партнерот немате добар однос. Постојат многу несогласувања.

Здравје: Водете сметка за стомакот.

ВАГА

Работа: Имате пред себе доста време, па можете мирно да го одработите сето она кое сте го планирале.

Љубов: Надевајте се на позитивни околности кои ќе ве одведат до средба со личност која многу ви значи.

Здравје: Без проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте успех во проширување на работата, или на некој начин да остварите подобра заработка.

Љубов: Одлично се чувствувате покрај личноста која ја сакате. Можеби наскоро да планирате заеднички живот или брак.

Здравје: Избегнувајте било какви пороци.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Способни сте, и тоа го покажувате на сите во работното опкружување, и покажувате дека сте подготвени за унапредување.

Љубов: Нема да има драстични промени кога е во прашање љубовта. Ако сте слободни, можен е флерт, но ништо повеќе од тоа.

Здравје: Чувствителна кожа.

ЈАРЕЦ

Работа: Многу сте отворени во комуникацијата со надреддените и го кажувате своето мислење без „стегање“.

Љубов: Неопходно е да размислите што всушност сакате да постигнете во однсот со саканата личност.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можеби ќе успеете да остварите некои планови, иако на почетокот можеби ќе се случат некои компликации.

Љубов: Ви доаѓа шанса да запознаете нова личност со која е можна стабилна и трајна врска.

Здравје: Чувствителеност во системот за варење.

РИБИ

Работа: Поволен ден за почеток на работа или за прв ден на ново работно место. Ве прати енергија.

Љубов: Можно е да не сте сигурни кој чекор за вас е најдобар. Имате големи дилеми.

Здравје: Без големи проблеми.

Коронавирус