недела, 5. декември 2021. Вести денес: 71
home Хороскоп

Дневен хороскоп за четврток: Конфликти на работа за Овен, а сопнувања од блиски за Бикот

Дневен хороскоп за четврток: Конфликти на работа за Овен, а сопнувања од блиски за Бикот

Овен

Денес е важно да бидете подготвени за романтична средба. Нема потреба да смислувате оправдувања, прифатете ја вината пред колегите. На работата ќе влезете во конфликт, но љубовта ќе ви оди во позитивна нагорна линија.

 

Бик

Треба добро да бидете информирани за тоа што се случува околу вас. Не им верувајте на сите, а особено не на оние за кои мислевте дека ви се блиски.

 

Близнаци

Немате големо влијание на блиска личност, но тоа нема да ве спречи да донесете одлука во нејзино име. На работа ви препорачуваме денес да молчите, зошто може да си создадете проблеми.

 

Рак

Саканата личност многу ве заштитува, но денес тоа ќе ви пречи. Ќе имате многу обврски денес, а поради нив ја губите доминацијата во друштвото.

 

Лав

Имате впечаток дека партнерот ви ја прикрива вистината, затоа ќе се впуштите во акција „таен агент“. Нема причина да ги обвинувате другите за погрешната проценка. Не бидете неправедни.

 

Девица

Делувате вознемирено, не можете да ги исполните обврските кон семејството. Тактиката која ја користите на работа и денес ќе се испостави како вистински избор.

 

Вага

Нема потреба да искушувате нечие трпение или емотивна наклонетост. Самодовербата на работа може да ви се удри од глава.

 

Шкорпија

Некој ве поттикнува да се чувствувате добро. Во склад со своите афинитети умеете да направите романтична атмосфера и да привлечете нечие внимание.

 

Стрелец

На средба со партнерот делувате збунето, пробајте да се сконцентрирате, зошто оставате лош впечаток. Важно е да држите ритам и да не заостанувате во работата.

 

Јарец

Потребно ви е нечие присуство и внимание. Можеби на партнерот. Имате добар план, но постојат изненадни ситуации кои може да ви го одвлечат вниманието.

 

Водолија 

Бидете дискретни, немојте да дозволите вниманието да ви го земаат некои личности од страна. Новите ситуации на работа прифатете ги нормално.

 

Риби

На средба со партнерот важно е да постојат добри намери кои ве зближуваат. Јасно ви е дека директорот ги одредува правилата, не се противете залудно.

 

 

Коронавирус