понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хороскоп

Дневен хороскоп за четврток: Еден знак ќе ја послуша интуицијата и нема да погреши

Дневен хороскоп за четврток: Еден знак ќе ја послуша интуицијата и нема да погреши

Овен

Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени за претерано напрегање. Доколку сте во врска, можно е сега да ги преиспитувате своите одлуки и односот кој го имате со партнерот.

Бик

Може да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе имате помали компликации. Се обидувате да стапите во контакт со личност со која некогаш одамн асте имале врска. Се уште не сте ги заборавиле убавите заеднички моменти.

Близнаци

Можно е да сте загрижени, ако сега засега работите се одвиваат добро. Обидете се да не создавате тензија. Имате стабилен и добар однос со саканата личност, што ве прави среќни. Нема никакви љубовни проблеми кај вас.

Рак

Не е многу поволен денот за вас, па немојте да очекувате дека брзо ќе дојдете до остварување на вашите цели. Можно е да сте малку разочарани од вашиот партнер и да ви е потребно време да размислите дали сакате да останете со него.

Лав

Имате некои дилеми и не можете да одберете страна. Потребно ви е уште малку време за размислување. Можно е да не ги покажете своите емоции на оној начин на кој партнерот би сакал да види.

Девица

Може да очекувате нови компликации во односите со пријателите. Потребна ви е помош. Не сте посветени на личноста која ви се допаѓа, бидејќи ви делува дека таа има некој. Вашата интуиција е секогаш во право.

Вага

Може да очекувате подобрување во комуникацијата и генерално добра ситуација на полето на пријателство. Се чувствувате добро покрај својот партнер и задоволни сте со вашата врска. Во наредниот период би ви годело заедничко патување.

Шкорпија

Може да очекувате добар ден особено доколку се занимавате со некое интересно хоби. Љубовта сега ви е на последно место. Успехот ви е најважен.

Стрелец

Може да ви се појави шанса за ново пријателство, кое во иднина многу ќе ве радува. Многу сте шармантни и лесно освојувате. Може да очекувате среќа на полето на паралелен флерт и тајните врски.

Јарец

Немате некои поголеми промени кога е во прашање денешниот ден. Можно е да не сте подготвени за сериозна врска со личноста со која се гледате. Едноставно сакате поинакви работи.

Водолија

Сами донесете ги важните одлуки во вашиот жвиот. Сакате да ги покажете своите чувства на личноста која подолго време ви се допаѓа. Денес е вистинскиот ден за тоа.

Риби

Можно е да ве очекува напорен ден, но ќе успеете да направите се што се очекува од вас. Ќе бидете позитивно изненадени со гестот кој ќе го направи вашиот најнов додворувач. Пред вас се интересни случувања на полето на флерт.