четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 156
home Хороскоп

Дневен хороскоп за четврток, 4. април 2019

Дневен хороскоп за четврток, 4. април 2019

ОВЕН

Работа: Можно е денеска да сте под голем притисок и не ви е лесно сите работи да ги одработите како што би требало.

Љубов: Се очекуваат несогласувања со саканата личност. Ако сте сами, тогаш ќе биде подобар денот, и ќе има помалку тензии.

Здравје: Можна главоболка.

БИК

Работа: Можно е да сте загрижени за својата иднина и не ви е лесно да донесете некои важни одлуки кои ве чекаат.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате потреба да бидете повеќе со партнерот.

Здравје: Ве мачи несоница.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе дојде до одложување на плановите кои сте ги имале, се оди бавно и тоа ви создава незадоволство.

Љубов: На некој начин сте се затвориле во себе и не ви е лесно да ги покажете своите чувства.

Здравје: Без проблеми.

РАК

Работа: Можно е да нема да добиете пари кои сте ги очекувале или денеска ќе имате некое мало разочарување на ова поле.

Љубов: Со партнерот сте дошле до момент кога носите важни одлуки.

Здравје: Кичмата ви е чувствителна, време е да се посветите повеќе на вашето здравје.

ЛАВ

Работа: Загрижени сте за своето работно поле и важно е на време да ги спречите проблемите.

Љубов: Пред вас е интересен ден за флерт и нови познанства, судбината ви е наклонета и некој нов се појавува.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ДЕВИЦА

Работа: Не е поволен ден за почнување нова работа и генерално потрудете се да избегнувате било какви важни одлуки.

Љубов: Саканата личност не покажува доволно нежност и вие полека се оддалечувате од неа.

Здравје: Можни проблеми со бубрезите.

ВАГА

Работа: Приметувате промени во работното опкружување и не ви е лесно да се адаптирате на сите вести.

Љубов: Сте влегле во фаза на монотонија со саканата личност. Лесно би можело да ви се пружи панса за некој флерт од страна.

Здравје: Имате проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е ден во текот низ кој ќе се занимавате со нови работи и нови проекти кои се многу важни.

Љубов: Доколку сте слободни, можно е да ќе имате шанса за помирување со некоја од поранешните.

Здравје: Проблеми до такихардија.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, пред вас е добар период во кој ќе заработувате повеќе.

Љубов: Потребно ви е време да одлучите дали на ова поле ќе менувате некои работи, или не.

Здравје: Водете сметка околу градниот кош.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да нема да можете да ги остварите плановите оки ги имате. Засега потрудете се да не форсирате нови случувања.

Љубов: Сменете го својот пристап во контактите со партнерот ако сакате ситуацијата да се поправи.

Здравје: Чувствителни дишни патишта.

ВОДОЛИЈА

Работа: Немојте да влегувате во ризични работи или да ги давате своите пари на позајмица. Не ви е поволен денот.

Љубов: Се чувствувате немоќно било што да промените, а гледате дека вашата врска не оди во добар правец.

Здравје: Чувствителни заби и непца.

РИБИ

Работа: Можете лесно да направите грешка на работа која ќе ја приметат луѓето ооклу вас. Внимавајте на својата концентрација.

Љубов: Пред вас е можност да го обновите контактот со некоја личност од минатото.

Здравје: Денеска ќе ви годи одмор.

Коронавирус