петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 60
home Хороскоп

Дневен хороскоп за четврток, 20 декември 2018 година

Дневен хороскоп за четврток, 20 декември 2018 година

ОВЕН

Работа: Загрижени сте за својата работа и ви се чини дека работното место ви е загрозено.

Љубов: Можно е да ја идеализирате личноста која ви значи и немате доволно реална слика за нејзината личност.

Здравје: Несоница.

БИК

Работа: Нема да бидете претерано задоволни од ситуацијата на работа затоа што ве очекуваат нови потешкотии.

Љубов: Не сте заинтересирани за љубовна понуда која ви се укажала, и повеќе сакате да сте и натаму сами.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекуваат мали несогласувања на работа и генерално една тешка ситуација ќе биде денеска пред вас.

Љубов: Нема нови промени или почеток на врска. Ова поле засега ви е во фаза на стагнација.

Здравје: Болки во грбот.

РАК

Работа: Премногу очекувате од својата нова работа. Важно е да имате реални очекувања и да не носите одлуки нагло.

Љубов: Чувствувате дека партнерот ви е приврзан и максимално посветен и добро се чувствувате кога сте до него.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ЛАВ

Работа: Ве очекуваат проблеми со личност која е поврзана со вашето минато. Можно е да треба да решите некои од своите долгови.

Љубов: Срамежливи сте и не ви е лесно отворено да покажете интерес кон симпатијата.

Здравје: Уринарниот тракт ви е чувствителен.

ДЕВИЦА

Работа: Не е поволен ден за работа, потрудете се денеска да не влегувате во нови вложувања затоа што нема да ви се исплати.

Љубов: Пред вас е период во кој може да бидат добри промени на полето љубов.

Здравје: Наклонети сте кон алергии.

ВАГА

Работа: Ве очекуваат мали компликации на работен план. Пред вас се некои важни одлуки кој ќе ви помоигнат да ги расчистите.

Љубов: Можно е да се двоумите и да не сте сигурни која личност да ја изберете за врска.

Здравје: Иритации на кожата.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе имате прилично напорен ден и многу обврски ќе ве оптоваруваат. Потрудете се да се посветите на подобра организација.

Љубов: Не сте во прилика да бидете отворени кон личност до која ви е грижа и се чувствувате лошо поради тоа.

Здравје: Можен пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате добра ситуација кога е во прашање ова поле. Се ви оди од рака. Пред вас е генерално добар ден.

Љубов: Можно е помирување со личност која ви значи. Ќе бидете задоволни.

Здравје: Болки во грлото.

ЈАРЕЦ

Работа: Успешно решавате некои мали проблеми и компликации, и задоволни сте од околностите на работа.

Љубов: Ве очекува прилика да му ги покажете на партнерот своите искрени емоции.

Здравје: Чувајте се од настинки.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не сте подготвени да работите се она што ќе ви се каже, затоа што имате впечаток дека некој надреден се коси со вашите принципи.

Љубов: Саканата личност покажа дека сака да го направи првиот чекор понатаму во вашата врска, а вие на тоа сте подготвени.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

РИБИ

Работа: Очекувате развој на ситуацијата која значајно ќе влијае на вашиот работен статус и на вашата зарабока.

Љубов: Партнерот покажува дека не е подготвен да ви пружи се што од него очекувате, и полека се ближите кон крајот.

Здравје: Мал пад на имунитетот.