сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 8 декември 2019 година

Дневен хороскоп за 8 декември 2019 година

ОВЕН

Работa: Ве очекува работно патување кое ви носи позитивни прилики за сорботка.

Љубов: Новото познанство кое ви се случило во вас разбудило разбранети чувства.

Здравје: Водете сметка околу синусите.

БИК

Работа: Доаѓа до мали проблеми на полето работа, доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност сте дошле до проблеми кои нема да можете лесно да ги надминете.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можен пад на концентрацијата на полето работа. Може да бидете наклонети кон тоа сами да ги комплицирате работите.

Љубов: Многу сте напнати, па лесно може да се скарате со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

РАК

Работа: Имате некои идеи кои сакате да ги спроведете во дело, но не ви е лесно да добиете поддршка за нивно остварување.

Љубов: Ви се допаѓа една личност полна со страсти, која е родена во некој огнен знак.

Здравје: Циркулацијата е проблематична.

ЛАВ

Работа: Не сте сигурни на кој начин да ги решите работните проблеми кои ви се појавие денеска.

Љубов: Ве чека опуштена комуникација со личноста која ви се допаѓа. Ќе имате шанса да се зближите.

Здравје: Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Работниот напредок кое го сакате не може да ви се реализира. Работите ви се комплицираат.

Љубов: Иако ви делувало дека саканата личност е искрена, некои факти покажуваат дека е поинаку.

Здравје: Чувствителни заби.

ВАГА

Работа: Можно е да ве очекуваат нови случувања на ова поле, некои промени ќе ве изненадат.

Љубов: Не сакате да влезете во нова врска, затоа што и натаму не се појавила ниту една личност на која ќе и го подарите своето внимание.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Денеска се очекува мала непријатност на работа. Доста работи во овој период може да ве загрижуваат.

Љубов: Можно е со саканата личност имате некој пресврти кои ќе ве остават без коментар.

Здравје: Чувствителни ви се коските.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да имате среќа кога е во прашање работата денеска. Ќе ги остварите своите амбиции.

Љубов: Не ви е лесно отворено ги покажете чувствата кон личноста која ви значи, затоа што се плашите да не бидете повредени.

Здравје: Слаба циркулација.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас се среќни околности, па очекувајте дека на работното поле ќе ви биде се решено.

Љубов: Лесно може да дојдете до нова врска со личност која ја познавате од порано.

Здравје: Ќе ви годи занимавање на спорт.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е можност да донесете одлука која ќе ви биде многу важна за иднината и напредокот.

Љубов: Можно е да почувствувате големо олеснување после искрениот разговор со партнерот.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

РИБИ

Работа: Работната ситуација ви е сосема стабилна.

Љубов: Можна е средба со личност која ви се допаѓа од порано. Ве очекува поволен период на емотивното поле.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

Коронавирус