вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Дневен хороскоп за 6-ти март: Проверете дали ве чекаат проблеми со љубовта и здравјето

Дневен хороскоп за 6-ти март: Проверете дали ве чекаат проблеми со љубовта и здравјето

Дневен хороскоп за среда 6-ти март 2019-та година.

ОВЕН

Работа: Поволен ден за одмор или некое патување поради задоволство. Важно е да си Здозволите малку одмор од работа.

Љубов: Доколку сте слободни, можно е да имате интересно познанство.

Здравје: Проблеми со синуси.

БИК

Работа: Засега задоволни сте со околностите кои ги имате на работниот план и натаму не сакате поголеми промени.

Љубов: Ве очекува прилика да ја обновите комуникацијата со личноста од минатото која и натаму ве сака.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Немојте да почнувате важни проекти сега, затоа што денешниот ден не ви е најповолен.

Љубов: Наскоро ќе влезете во врска која би можела да трае. Време е да се свртите кон подобар друштвен живот за да запознавате нови луѓе.

Здравје: Пролазна кашлица.

РАК

Работа: Немојте да дозволите да го изгубите трпнието и поради тоа да донесете некои непромислени одлуки.

Љубов: Ви годи вниманито кое вашиот партнер ви го подарува, меѓу вас владее романтична атмосфера.

Здравје: Воспаленија на мускулите.

ЛАВ

Работа: Ве очекуваат важни случувања кога е во прашање работата. Би требало да останете максимално фокусирани на ова поле.

Љубов: Можно е да водите некои внатрешни борби и на полето емоции не знаете што сакате.

Здравје: Вкочанетост во вратот.

ДЕВИЦА

Работа: Пресврти се можни, во моментите кога штотуку сте мислиле дека ситуацијата е стабилна. Се случуваат промени.

Љубов: Ве очекува прилика заедно со саканата личност да смислите план врзан за брак.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВАГА

Работа: Ако сте сакале ново работно место, во текот на денешниот ден можеби ќе ви се укаже прилика денеска да го добите.

Љубов: Партнерот полека го губи трпението и ви ја покажува својата друга страна. Не сакате хистерија.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ШКОРПИЈА

Работа: Максимално сте посветени на работата и важно ви е во следниот период да остварите што подобри резултати.

Љубов: Со саканата личност имате шанса да го поправите односот. Потрудете се да покажете флексибилност.

Здравје: Главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате многу работни обврски денеска и тоа ве оптоварува. Можно е да сте под тензија поради работа.

Љубов: Можно е да сте имале несогласувања со саканата личност и вашиот однос да минува низ една криза.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Работа: Соработка со странство е пред вас. Може да очекувате дека трудот кој сте го вложиле ќе ви се исплати.

Љубов: Пред вас се интересни случувања со личност која ви се допаѓа. Очекувајте врска.

Љубов: Без големи проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа: Сметате дека не е се решено и да постојат некои работи кои останале скриени или втурнати во ќош.

Љубов: Можно е да создавате проблеми со саканата личност околу некои ситници.

Здравје: Без големи проблеми.

РИБИ

Работа: Ќе направите се за да успеете да остварите подобрување на работното место.

Љубов: Покажете му на партнерот дека ви значи и дека сте подготвени да му се посветите.

Здравје: Ви пречат цигарите.

Коронавирус